Grzegorz Krychowiak

i

Autor: MARCIN GADOMSKI / SUPER EXPRESS Grzegorz Krychowiak

Grzegorz Krychowiak zdecydował, gdzie będzie grać w najbliższym sezonie? Rosjanie cytują jego agenta

2022-06-28 9:24

Od chwili rosyjskiej inwazji na Ukrainę przed czterema miesiącami i nieustających atakach agresora na cele cywilne w tym kraju, nie ustają dyskusje dotyczące losów zagranicznych sportowców w tym kraju. Również polskich piłkarzy, bo przecież Sebastian Szymański i Grzegorz Krychowiak – dwaj ważni zawodnicy w talii Czesława Michniewicza – oficjalnie wciąż jeszcze mają ważne kontrakty z rosyjskimi klubami. Krychowiak stawić się musiał na rozpoczęciu przygotowań FK Krasnodar.

Doświadczony pomocnik od chwili napaści Rosjan na sąsiadów nie ukrywał, że najchętniej pożegnałby się z dotychczasowym pracodawcą. Wiosną, korzystając z furtki uchylonej przez FIFA, umożliwiającej obcokrajowcom grającym w Rosji zawieszenie kontraktów z tamtejszymi klubami i tymczasowe występy w innych krajach, został zawodnikiem AEK Ateny. Koniec sezonu oznaczał dlań jednak powrót do sytuacji sprzed kilku miesięcy: znów stał się piłkarzem Krasnodaru.

Od paru dni, po wznowieniu treningów przez rosyjski zespół, Polak przebywa w Rosji, co potwierdzał publicznie jego agent. FIFA tydzień temu przedłużyła jednak obowiązywanie wspomnianego przepisu o możliwości zawieszania (do 30 czerwca 2023) kontraktów z rosyjskimi klubami i podpisywania na ten okres akcesu do innych drużyn poza tym krajem. Furtka pozostała uchylona, tym bardziej zaskakują więc doniesienia miejscowych mediów w sprawie polskiego piłkarza.

Sensacyjne wieści w sprawie Kamila Grosickiego! Reprezentant Polski może opuścić Pogoń, Mateusz Borek wszystko ujawnił

- Krasnodar i Krychowiak negocjują rozwiązanie umowy? Nie, to nie prawda. Grzegorz pozostaje w Krasnodarze - rosyjski serwis metaratings.ru zacytował słowa Davida Manasseha, wspominanego już agenta naszego reprezentanta. Wcześniej zainteresowanie Krychowiakiem wyrażał między innymi AEK Ateny, ale także Malmoe FF i Galatasaray. Wydawało się więc, że powrót pomocnika do Krasnodaru związany jest tylko i wyłącznie z negocjacjami dotyczącymi rozwiązania obowiązującego do 2024 roku kontaktu z klubem lub warunków skorzystania z przepisów FIFA o możliwości jego zawieszenia na rok.

Do sieci trafiło gorące zdjęcie Roberta Lewandowskiego! Prawdziwy Adonis, kapitan reprezentacji Polski ma się czym chwalić

Trudno wykluczyć, że cała sytuacja to tylko i wyłącznie próba PR-owego wykorzystania reprezentanta Polski. Rosyjskie portale wielokrotnie podnosiły kwestię pozostania w Rosji Macieja Rybusa, teraz podobną grę prowadzić mogą wokół Krychowiaka. Tym bardziej, że on sam wielokrotnie deklarował, iż póki rosyjskie bomby spadają na Ukrainę, nie chce grać w piłkę w kraju agresora. Również selekcjoner Czesław Michniewicz zapewniał (ostatnio na antenie „Hejt Parku”), że jego reprezentacyjny podopieczny w rundzie jesiennej będzie występować poza Rosją, rozwiązując w ten sposób moralny dylemat dotyczący powoływania go na wrześniowe mecze Ligi Narodów oraz na mundial.

Sonda
Co powinien zrobić Grzegorz Krychowiak?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze