Robert Lewandowski, Cezary Kucharski

i

Autor: Tomasz Radzik/Super Express, Sebastian Wielechowski/Super Express

Sąd zdecydował!

Rozprawa Lewandowskiego i Kucharskiego: jest ważna decyzja sądu, znamy powody. Zgoda na jeden wyjątek

2023-02-02 12:40

W Sądzie Rejonowym dla Warszawy Śródmieście rozpoczął się proces Roberta Lewandowskiego i Cezarego Kucharskiego, w którym to Kucharski jest oskarżony o szantażowanie piłkarza. W sądzie pojawił się Kucharski, nieobecni są Lewandowscy. Sąd wczoraj zdecydował o wyłączeniu jawności rozpraw. Jest jeden wyjątek.

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia zdecydował o wyłączeniu jawności rozpraw w sprawie pomiędzy Cezarym Kucharskim a Robertem Lewandowskim. Wyjątkiem jest ta rozprawa, na której pojawią się nagrania z rozmów pomiędzy Kucharskim a Lewandowskim. Wówczas dziennikarze będą mogli pojawić się na sali i wspólnie ze stronami wysłuchać rozmów. Jak argumentował sędzia Łukasz Zioła, dopuszcza się wyłączenie jawności, gdyby ta jawność miała naruszyć prywatne interesy jednej ze stron. W bliżej niekreślonym terminie w sądzie na przesłuchaniu mają stawić się również Lewandowscy, którzy w czwartek byli nieobecni.

Cezary Kucharski kontra Robert Lewandowski: rozpoczął się proces

Cezary Kucharski pojawił się na sali rozpraw na kilka minut przed godziną 10:00, czyli terminem startu posiedzenia sądu. Nie było z kolei Roberta i Anny Lewandowskich, których reprezentowali pełnomocnicy. Sędzia Łukasz Zioła rozpoczął rozprawę od poinformowania obecnych dziennikarzy (pojawiło się ich na sali około 30) o wniosku pełnomocników Lewandowskiego o wyłączenie jawności rozprawy. Kiedy dziennikarze opuścili salę, sąd rozpoczął rozpatrywanie tegoż wniosku. Po dwóch godzinach sąd poinformował o wyłączeniu jawności rozprawy.

Warto dodać, że z racji na spodziewane duże zainteresowanie tym wydarzeniem, zdecydowano o wprowadzeniu specjalnych akredytacji. Obowiązywał limit 50 kart wstępu na salę rozpraw, wykorzystana została około połowa z nich.

Co oznacza gest Lewandowskiego?
Sonda
Kto Twoim zdaniem ma rację w konflikcie Lewandowscy - Kucharski?
Najnowsze