Wojciech Szczęsny

Autor: Łukasz Skwiot/cyfrasport Wojciech Szczęsny

Jedziemy na Euro!

Szczęsny królem reprezentacji! Bramkarz dał nam awans na Euro 2024. Oceny Polaków po meczu Walia - Polska

2024-03-27 0:08

Reprezentacja Polski awansowała do finałów Euro po remisie 0:0 i wygranym konkursie rzutów karnych. Zadecydował ten ostatni, obroniony przez Wojciecha Szczęsnego. Przy stanie 5:4 w karnych dla Polski, do jedenastki podszedł Daniel James, ale polski bramkarz wyczuł jego intencje i odbił piłkę. Biało-Czerwoni wygrali baraż mimo, że w ciągu 120 minut gry nie oddali celnego strzału!

Oto nasze oceny w skali 1-6, po meczu w Cardiff.

Wojciech Szczęsny – 6

W 49. min w fantastyczny sposób obronił strzał głową Kieffera Moora, gdy trener Walijczyków na ławce próbował już podnosić ręce z radości. W serii rzutów karnych okazał się bohaterem, potwierdzając, że jest jednym z najlepszych specjalistów w bronieniu karnych.

Jan Bednarek – 3

Grał przez 79 min. i nie był oazą spokoju, a raczej najmniej pewnym naszym defensorem. Raz zawiodła komunikacja ze Szczęsnym, który ratował sytuację wybiegiem poza pole karne. Narastające zmęczenie i chyba drobny uraz sprawiły, że zastąpił go Bartosz Salamon.

Paweł Dawidowicz - 4,5

Przyszło mu się mierzyć się z olbrzymem Kiefferem Moorem, mierzącym 196 cm i ważącym 89 kg. W większości dawał radę.

Jakub Kiwior – 4,5

Widać, że coraz częstsze występy w Arsenalu dały mu dużo pewności siebie. Nie popełnił większych błędów w ciągu 120 minut.

Przemysław Frankowski – 5,5

Udało się szybko postawić Franka na nogi, po stłuczeniu mięśnia uda w meczu z Estonią. Starania medyków bardzo się przydały i przyniosły efekt, bo Franek wybiegał w dużym tempie 120 minut. Znakomity występ piłkarza RC Lens.

Bartosz Slisz - 5

Człowiek od czarnej roboty, którą wykonał bez zarzutu. Cichy bohater meczu w Cardiff.

Jakub Piotrowski - 4,5

Nie bojący się indywidualnych pojedynków, ale przy okazji mocno poniewierany przez rywali. Bliski powtórzenia wyczynu z meczu z Estonią, ale strzał spoza pola karnego był minimalnie niecelny.

Piotr Zieliński – 3,5

Przeciętny występ piłkarza Napoli. Widać brak ciągłości grania w klubie, ale w kilku sytuacjach przytrzymał piłkę lub przyspieszył grę, gdy była potrzeba.

Nicola Zalewski – 5

Potwierdził dobrą formę z meczu z Estonią, chociaż rywali na przeciwko siebie miał o kilka klas lepszych. Wielka przyszłość reprezentacji

Karol Świderski – 3

Szukał swojego trzeciego gola w meczach z Walią w sytuacji, gdy obrońcy gospodarzy dużo uwagi poświęcali Lewandowskiemu. Nie jest w swojej optymalnej formie.

Robert Lewandowski – 4

Nie oddał celnego strzału z gry, ale wykonał dużą pracę dla drużyny. Cofał się i próbował rozgrywać piłkę. Ważny moment, gdy wykonał pierwszy celny strzał w konkursie rzutów karnych.

Rezerwowi:

Bartosz Salamon – 3,5

Wszedł w ważnym momencie za zmęczonego Bednarka. Szybko wkomponował się w drużynę. Pewny w interwencjach.

Krzysztof Piątek – 3,5

Wszedł w 80. min. Dużo biegał, walczył w defensywie. Zrobił swoje wykorzystując rzut karny.

Sebastian Szymański – 3,5

Wszedł na boisko w dogrywce, pewnie wykorzystał rzut karny

Taras Romanczuk – 3

Wszedł w dogrywce za bardzo zmęczonego Piotrowskiego, wypełnił zalecenia selekcjonera. Może to być bodziec dla niego w walce o miejsce w kadrze na Euro