Reprezentacja Ukrainy

i

Autor: AP Reprezentacja Ukrainy

Szkoci pomogą Ukrainie przed barażem o mundial. Jest oficjalne oświadczenie, piękna deklaracja

2022-03-03 14:21

24 marca Szkocja ma zagrać z Ukrainą półfinał barażu. Póki w Ukrainie trwa rosyjska agresja, reprezentacja naszych zachodnich sąsiadów może mieć problem z rozegraniem spotkania. Do pomocy włączyli się Szkoci, którzy zaoferowali Ukraińcom pomoc w przygotowaniach do spotkania. „Jesteśmy w kontakcie z UEFA i FIFA w tej sprawie” – napisała w oświadczeniu szkocka federacja piłkarska.

W obliczu wojny wszyscy robią co mogą, by okazać solidarność z walczącą Ukrainą. Pod znakiem zapytania stoi baraż Ukraińców ze Szkocją. Brytyjski dziennik The Guardian poinformował, że mecz może odbyć się w innym terminie. Wygrany spotkania ma zmierzyć się w finale o mundial w Katarze ze zwycięzcą meczu Walia-Austria.

Szkoci nie są bierni i wystosowali oświadczenie do ukraińskiej federacji. Szef szkockiego futbolu Rod Petrie zakomunikował: "Piłka nożna jest nieistotna w obliczu konfliktu. W ostatnich dniach w imieniu kibiców i obywateli Szkocji przekazaliśmy Ukrainie silne poczucie solidarności. Pozostajemy w kontakcie z UEFA i FIFA w sprawie barażów do mistrzostw świata FIFA. Zaoferowaliśmy wsparcie naszym ukraińskim kolegom w przygotowaniach do tych spotkań. Zrobimy to najlepiej, jak potrafimy w tych niewyobrażalnie trudnych okolicznościach".

UEFA musi przygotować się na kolejny cios! Superliga powróci z nową siłą?

Tak Polacy solidaryzują się z Ukrainą

Swoje stanowisko przedstawili również kapitan Andy Robertson i kapitan żeńskiej kadry Rachel Corsie: "Reprezentacje Szkocji mężczyzn i kobiet solidaryzują się z naszymi kolegami z ukraińskiej społeczności piłkarskiej. Mecz, bez względu na to, jak ważny na boisku, wydaje się teraz nieistotny, ale zamierzamy wyrazić naszą przyjaźń i jedność, gdy zmierzymy się ze sobą w przyszłym miesiącu. W międzyczasie modlimy się o Wasze dobro i bezpieczeństwo tych wszystkich niepotrzebnie cierpiących ludzi. Dopóki się nie spotkamy, przesyłamy naszą miłość" – czytamy w krótkim komunikacie.

PZPN musi walczyć z fake newsami! Tak działa rosyjska dezinformacja, chodzi o polskich piłkarzy

Listen to "Dezinformacja i fake newsy" on Spreaker.
Sonda
Czy z powodu wojny rosyjscy sportowcy powinni być wykluczeni ze startów?
Najnowsze