Autor: Cyfrasport Szkocja - Polska

Zobacz!

Szkocja - Polska MEMY: Dwie kompletnie różne połowy zakończone happy endem!

2024-09-05 22:46

Reprezentacja Polski zaczęła Ligę Narodów od zwycięstwa 3:2 ze Szkocją. Po pierwszej połowie Polacy prowadzili nawet 2:0, ale zgodnie ze słowami byłego selekcjonera okazało się, że to niebezpieczny wynik, choć w samej końcówce nasi piłkarze wyszarpali zwycięstwo. Tego wątku nie zabrakło w memach po meczu Szkocja - Polska. Najlepsze z nich zebraliśmy poniżej!

Najlepsze memy po meczu Szkocja - Polska

Dla Polski był to dwunasty w historii mecz ze Szkocją - trzy wcześniejsze kończyły się zwycięstwem, dwa padały łupem Szkotów, a aż sześć remisem. W czwartek na Hampden Park najpierw wydawało się, że Polacy poprawią tę statystykę. Po pierwszej połowie prowadzili 2:0 po golach Sebastiana Szymańskiego i Roberta Lewandowskiego, mimo że z gry to gospodarze wyglądali lepiej. Te wrażenia potwierdzili niestety w drugiej połowie, którą zaczęli od błyskawicznego kontaktowego gola. Później mecz się wyrównał, ale w 76. minucie Scott McTominay wyrównał na 2:2 i zwycięstwo mocno oddaliło się od Polaków. W doliczonym czasie gry Nicola Zalewski wywalczył jednak rzut karny, który następnie zamienił na bramkę na wagę zwycięstwa! Nic dziwnego, że ta huśtawka nastrojów odbiła się też w memach kibiców, którzy z pozytywnych emocji szybko przeszli na te negatywne i z powrotem.

Po pierwszej połowie można było znaleźć sporo memów doceniających dobry wynik. Przywoływano też słowa Czesława Michniewicza o tym, że "2:0 to niebezpieczny wynik". To porzekadło po raz kolejny potwierdziło się w Glasgow za sprawą gospodarzy. którzy w drugiej połowie nawiązali rywalizację z Polską. Spora krytyka ze strony internautów spadła na Jakuba Kiwiora, który już po 45 minutach został zmieniony przez Michała Probierza. Po straconych golach oberwało się też dość elektrycznemu Marcinowi Bułce. Najlepsze memy z meczu Szkocja - Polska znajdziesz w powyższej galerii.

Kiedy kolejny mecz Polski w Lidze Narodów?

Polscy piłkarze kolejny mecz zagrają w niedzielę, 8 września. Biało-Czerwoni znowu zagrają na wyjeździe, a tym razem ich rywalem będzie Chorwacja, która w pierwszej kolejce rozegrała mecz w Portugalii. Będzie to ostatnie spotkanie Polaków na wrześniowym zgrupowaniu, a kolejne mecze Ligi Narodów odbędą się już w październiku.