Reprezentacja Polski

Autor: Cyfra Sport Reprezentacja Polski

Liga Narodów

Grad goli w meczu Szkocja - Polska! Biało-czerwoni z kompletem punktów! Zapis relacji na żywo

2024-09-05 22:50

Po raz pierwszy od 59 lat reprezentacji Polski udało się wygrać w Szkocji! Choć nie był to najlepszy mecz w wykonaniu podopiecznych Michała Probierza, najważniejsze są trzy punkty, który w 97. minucie spotkania zapewnił Nicola Zalewski. Skrzydłowy wywalczył dwa rzuty karne, a jednego z nich zamienił na bramkę i niewątpliwie został bohaterem biało-czerwonych w tym spotkaniu!

Szkocja - Polska 2:3 (0:2)

Bramki: Gilmour 46', McTominay 76' - Szymański 8', Lewandowski 44' (k.), Zalewski 90+7 (k.)

Żółte kartki: Dawidowicz, Zalewski, Slisz

Szkocja: Gunn - Ralston, Hanley, McKenna, Robertson - Gilmour, McLean (71. Doak) - McGinn, McTominay, Christie (71. Gauld)- Dykes (71. Shankland)

Polska: Bułka - Bednarek, Dawidowicz, Kiwior (46. Walukiewicz) - Frankowski, Zieliński (82. Moder), Szymański (82. Slisz), Urbański, Zalewski - Piątek (72. Piotrowski), Lewandowski (72. Buksa)

Szkocja - Polska

Witamy w relacji na żywo z meczu Szkocja - Polska. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 20:45. Bądźcie z nami!

Dobry wieczór! Zapraszamy na relację na żywo z meczu Ligi Narodów. Polska na wyjeździe zmierzy się ze Szkocją!

Ligę Narodów czas zacząć! Po raz czwarty w historii reprezentacja Polski znalazła się w gronie najlepszych drużyn w Europie i zagra w elicie. Celem biało-czerwonych jest pozostanie w dywizji A. I dlatego też dzisiejsze spotkanie ze Szkocją może być w tym kontekście bardzo ważne.

Bo to właśnie Szkocja jest głównym rywalem podopiecznych Michała Probierza w walce o utrzymanie. Ewentualna wygrana biało-czerwonych w Glasgow dawałaby już spore szanse na zrealizowanie celu, ale jak powiedział sam Probierz, Polska będzie grała o zwycięstwo w każdym spotkaniu.

Piłkarze obu drużyn są już na murawie. Przed nami hymny, a następnie pierwszy gwizdek w spotkaniu!

Zaczynamy!

2'

Szybka akcja ze strony gospodarzy. "Poklepali" w środku pola, a lewą stroną pomknął Christie. Na nasze szczęście źle dośrodkował.

5'

Jak na razie bardzo dużo walki w środku pola, Szkoci agresywnie doskakują do rywali i wykorzystują każdy błąd w przyjęciu piłki.

7'

Zalewski zdecydował się na uderzenie prawą nogą. Piłka ledwo doleciała do bramki i Gunn spokojnie ją chwycił.

8'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! SEBASTIAN SZYMAŃSKI!

Kapitalnie zaczyna się ten mecz dla Polski! Świetny odbiór Urbańskiego w środku pola, piłka trafiła do Szymańskiego a ten huknął z 25 metrów. Futbolówka odbiła się od słupka i wpadła do siatki!

11'

Szkoci rozgrywają piłkę w defensywie, futbolówka krąży od lewa do prawa, ale podań do przodu brakuje.

12'

Niepewna interwencja Bułki. Bramkarz wyszedł do dośrodkowania i dwukrotnie wypuścił piłkę z rąk. Na szczęście dla niego, nie było wokół niego żadnego ze Szkotów.

15'

Szkoci próbowali kombinacyjnie rozegrać rzut wolny z około 20 metra od bramki Polaków. Ale zdecydowanie przekombinowali i stracili okazję na oddanie groźnego strzału.

18'

Szkoci do około 30 metra od polskiej bramki momentami potrafią ciekawie przyspieszyć akcję. Później brakuje pomysłu i dokładności z ich strony.

20'

Dużo drobnych fauli w środkowej strefie boiska, które wpływają na tempo spotkania. To jest bardzo rwane.

21'

W ostatniej chwili Dawidowicz zablokował uderzenie McTominay'a. Wcześniej wystarczyło jedno prostopadłe podanie, aby rozerwać obronę Polaków.

22'

Dużo, za dużo prostych błędów po stronie Polaków w ostatnich kilku minutach. Na razie jeszcze bez konsekwencji, ale nie wygląda to dobrze.

23'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Scott McTominay!

Niestety... Dośrodkowanie z rzutu wolnego, McTominay zupełnie niekryty i Bułka nie zdołał poradzić sobie z niekoniecznie najmocniejszym strzałem.

25'

A jednak! Nie ma bramki! Sędziowie dopatrzyli się zagrania ręką McTominay'a! Polska wciąż prowadzi!

28'

Polacy starają się przesunąć piłkę na połowę rywali. Wciąż nie budują jednak akcji, które dawałyby nadzieję na podwyższenie prowadzenia.

30'

Christie ze strzałem z osiemnastu metrów! Nieco się pomylił. Szkocja wysyła kolejny sygnał ostrzegawczy.

34'

Dużo drobiazgowych decyzji sędziego i nieustannie spora liczba przewinień z obu stron. Postronny kibic najpewniej uznałby to spotkanie za mało atrakcyjne.

35'

Pierwsza żółta kartka. Zobaczył ją Dawidowicz po starciu z Dykesem.

37'

Fatalny błąd Polaków pod własnym polem karnym. Kiwior zagrał prosto pod nogi rywala, z piłką popędził McTominay i mocno uderzył. Bułka broni nogami.

41'

Jeszcze raz Kiwior popełnia błąd. Odpuścił krycie we własnym polu karnym i zza jego pleców wyskoczył Dykes. Szkot trafił jedynie w boczną siatkę.

43'

Rzut karny dla Polski! Zalewski faulowany przez Ralstona!

44'

GOOOOOOOOOOOOOOL! Robert Lewandowski!

Wystarczyło jedno przyspieszenie Polaków, jeden rajd Zalewskiego i biało-czerwoni podwyższają prowadzenie. Lewandowski pewnie wykorzystał jedenastkę!

Koniec pierwszej połowy!

Wynik na razie jest na pewno lepszy niż gra. Szkoci, przy lepszej skuteczności, powinni zdobyć co najmniej dwie bramki. Ale jak wiadomo, piłka nie zawsze jest sprawiedliwa.

Zaczynamy drugą połowę spotkania!

46'

GOOOOOOOOOOOL! Billy Gilmour!

Co za początek Szkocji! Nie minęło kilkadziesiąt sekund drugiej połowy, a już gol kontaktowy. Nieco zamieszania w polu karnym i Gilmour huknął z piętnastu metrów.

51'

Bardzo mocno naciskają Szkoci. Pressing zakładają już przy polu karnym biało-czerwonych.

52'

Żółta kartka dla Zalewskiego. Niepotrzebne odkopnięcie piłki po gwizdku przez Polaka.

53'

Mocne dośrodkowanie Walukiewicza, który w przerwie pojawił się za Kiwiora. Do strzału głową starał się składać Piątek i choć piłka do niego dotarła, uderzył bardzo niecelnie.

56'

Polacy nie zamierzają jednak odpuszczać. Zalewski wpadł w pole karne i dośrodkowaniem szukał Piątka. Skrzydłowy zagrał źle, ale wywalczył rzut rożny. Z tego również wiele nie wynikło.

58'

Złe dośrodkowanie Frankowskiego. Wprost w ręce bramkarza Szkotów. Jednak to jest lepszy moment biało-czerwonych.

59'

Szymaaaaański! To mogła być cudowna bramka Polaka! Zabrakło centymetrów, aby piłka wpadła w okienko. Wcześniej biało-czerwoni kapitalnie rozegrali akcję i świetnie wyszli spod pressignu.

61'

Lewandowski starał się przedrzeć lewą stroną pola karnego. Wydawało się, że uda mu się minąć Hanleya, ale wcześniej piłka opuściła plac gry.

65'

Jest i odpowiedź Szkotów. McTominay uderzył płasko z 25 metrów. Bułka dobrze ustawiony i pewnie złapał piłkę.

68'

Cierpi Piątek w polu karnym Szkotów. Został kopnięty w brzuch przez Christiego, ale wcześniej sędzia dopatrzył się przewinienia jednego z Polaków.

73'

Nieco niepokojące obrazki. Lewandowski najpierw usiadł na murawie, a następnie został zmieniony przez Buksę. Na boisku pojawił się również Piotrowski za Piątka.

76'

GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Scott McTominay!

Niestety prowadzenia Polaków już nie ma. Świetna, składna akcja Szkotów wykończona przez McTominay'a z sześciu metrów.

79'

Mnóstwo miejsca mają teraz Szkoci. Najpierw z piłką rozpędził się McTominay, a potem strzału z linii pola karnego próbował Robertson. W obu przypadkach bezskutecznie.

83'

McTominay ostro potraktowany przez Slisza. Polak zobaczył żółtą kartkę.

87'

Mocne dośrodkowanie Zalewskiego. Żadnego z jego kolegów nie było jednak w polu karnym, a Robertson bezpiecznie wybił na rzut rożny.