Grzegorz Krychowiak

i

Autor: Cyfra Sport Grzegorz Krychowiak

Opinia byłego selekcjonera

Tak Adam Nawałka określił Grzegorza Krychowiaka. Nie zamierzał gryźć się w język, opinia wielu zaskoczy

2022-09-22 7:01

Przed meczami reprezentacji Polski nie brakuje dyskusji na wiele tematów związanych z kadrą. Ostatnio bardzo dużo znaków zapytania pojawia się wokół przydatności Grzegorza Krychowiaka. Pomocnik ma swoich zagorzałych przeciwników jak i zwolenników. Do tego drugiego grona zalicza się Adam Nawałka. Były selekcjoner reprezentacji nie pozostawił wątpliwości, czy jego zdaniem Krychowiak powinien występować w kadrze.

Na kilku pozycjach w reprezentacji Polski selekcjoner Czesław Michniewicz nie ma większych problemów z obsadą. Choćby w ataku ma kłopot bogactwa i wielu zawodników prezentuje solidną formę. Są jednak i takie formacje, gdzie musi się mocno zastanowić, na jakich zawodników postawi. Mowa tu choćby o środku pola, gdzie wciąż są braki.

Selekcjoner Holendrów wprost o Lewandowskim. Określił go takimi słowami, powiedział to szczerze

Nawałka wprost o Krychowiaku. Jednoznaczna ocena

Lata mijają, a główną postacią w pomocy jest niezmiennie Grzegorz Krychowiak. Trudno nie odnieść wrażenia, że 32-latek jest jednym z najbardziej krytykowanych zawodników kadry. I choć czasami ta krytyka jest uzasadniona, często kibice już z "przyzwyczajenia" uderzają w pomocnika. Między innymi dlatego trwa dyskusja, czy Krychowiak wciąż powinien być filarem kadry.

Oto wielka pasja Czesława Michniewicza. W wolnym czasie naprawdę uwielbia to robić i mocno się pocić

Sonda
Czy Grzegorz Krychowiak powinien był powoływany do reprezentacji Polski?

Wątpliwości co do przydatności i umiejętności Krychowiaka nie ma za to Adam Nawałka. Były selekcjoner reprezentacji Polski w rozmowie z portalem WP SportoweFakty wyjawił, że uważa 32-latka za najlepszego defensywnego pomocnika w Polsce. - Dla mnie to murowany kandydat do wyjściowej jedenastki, nie ma obecnie lepszego defensywnego pomocnika w Polsce - ocenił Nawałka.

- Trzeba jednak od niego bardzo dużo wymagać jeżeli chodzi o zadania taktyczne, on musi czuć pozytywne ciśnienie i być świetnie przygotowany fizycznie.Przy właściwej rozpisce indywidualnego treningu delikatna przerwa przed mundialem nie będzie miała wpływu na jego formę. Nawet dobrze mu zrobi, ponieważ Grzegorz prezentował się zawsze najlepiej, gdy czuł się świeży - dodał były selekcjoner biało-czerwonej kadry.

PKO Ekstraklasa Raport odc. 6
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze