Mateusz Klich nie zagra już dla Leeds w tym sezonie

i

Autor: Cyfra Sport Mateusz Klich nie zagra już dla Leeds w tym sezonie

To koniec sezonu dla Mateusza Klicha w Premier League! Reprezentant Polski nie zagra już dla Leeds United

2021-05-17 11:32

Mateusz Klich zalicza się do grupy żelaznych żołnierzy Mercelo Bielsy i obecnym sezonie opuścił zaledwie jedno spotkanie Leeds w Premier League. Jak się jednak okazuje, ostatni mecz "Pawi" przeciwko Burnley, który Leeds wygrało aż 4:0 był ostatnim spotkaniem w Mateusza Klicha w lidze angielskiej w tym sezonie. Reprezentant Polski nie zagra w dwóch pozostałych meczach w Premier League, jednak nie jest to spowodowane kontuzją piłkarza. Trener Bielsa postanowił dać mu wolne przed Euro 2021.

Kibice reprezentacji Polski oraz kolejni selekcjonerzy Biało-czerwonych nie mogą narzekać na brak utalentowanych piłkarzy. Wśród nich znajduje się Mateusz Klich, który może pochwalić się sporym zaufaniem Marcelo Bielsy, który zasiada na ławce trenerskiej Leeds United. Klich niezmiennie znajduje się w grupie żelaznych żołnierzy, na których Argentyńczyk stawia niemalże w każdym spotkaniu "Pawi". Tylko w tym sezonie Mateusz Klich zagrał w 36. meczach Leeds w lidze angielskiej, opuszczając tym samym zaledwie jedno spotkanie w Premier League, co przełożyło się na 2397 minut Polaka spędzonych na murawie. To właśnie spora liczba minut miała spory wpływ na decyzję Marcelo Bielsy, który dał Klichowi wolne na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu. Oznacz to, że dla reprezentanta Polski jest to koniec obecnego sezonu w Anglii. 

Klich zakończył sezon w Premier League

Argentyński trener zdaje sobie sprawę z tego, że Mateusz Klich ma wielkie szanse na otrzymanie powołania na nadchodzące Euro 2021 i zdecydował się zrezygnować z usług Polaka w dwóch ostatnich meczach obecnego sezonu w Premier League, dając mu tym samym więcej czasu na odpoczynek przed zgrupowaniem kadry oraz wyjazdem na mistrzostwa Europy. Obecnie Leeds United zajmuje 10. miejsce w logowej tabeli i nie ma zbyt wielkich szans na awans do europejskich pucharów, co tym bardziej tłumaczy decyzję Marcelo Bielsy. 

Konferencja Paulo Sousy NA ŻYWO w INTERNECIE. Relacja LIVE powołania Sousy na Euro 2021

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Paulo Sousę, mówi o SZATAŃSKICH pomysłach. „Żądam od pana...” | Futbologia
Sonda
Paulo Sousa - czy to dobry trener dla Polski?
Najnowsze