To musi się stać, żeby Polska awansowała na mundial. Ta droga jest jak sito

2021-11-14 13:05

Baraże do MŚ Katar 2022 są już pewne, ale nie oznacza to, że w poniedziałek w meczu z Węgrami nie ma o co grać. Stawką meczu z rywalem z kraju gulaszu i papryki jest nie tylko dobry nastrój kibiców, ale przede wszystkim miano rozstawionego w barażowym półfinale. I choć nie zagrają gwiazdy, Robert Lewandowski, Grzegorz Krychowiak i Kamil Glik, to obowiązkiem Polaków jest zwycięstwo przed prawie 60. tysiącami fanów na Stadionie Narodowym.

Polska - Węgry meczem prawie o pietruszkę

Baraże do MŚ to arcytrudne zadanie. Zagra w nich 10 reprezentacji z drugich miejsc i dwie z Ligi Narodów, z których zaledwie 3 awansuje do mundialu. Losowanie 26 listopada w Zurychu wyłoni uczestników trzech ścieżek eliminacji. Żeby awansować, trzeba wygrać półfinał i finał. Sześć drużyn z najlepszym bilansem w półfinale będzie rozstawionych a to oznacza grę u siebie w półfinale.

Jeśli Polacy wygrają z Węgrami, na pewno będą w TOP 6 (przed niedzielnymi meczami zajmują miejsce 5.). Remis to wysoce prawdopodobne rozstawienie, nawet porażka nie musi odebrać szans na uprzywilejowanie. Na początku eliminacji wydawało się, że mecz z Węgrami będzie o wszystko, ale okazało się, że jest spotkaniem prawie o pietruszkę. Szczególnie dla Madziarów, którzy dawno już szanse na mundial stracili. Natomiast trener Paulo Sousa myśli nie tylko o Węgrach, ale już o barażach. Dlatego nie zagra Kamil Glik (zagrożony pauzą za kartkę), odpocząć mają Robert Lewandowski i wykartkowany Grzegorz Krychowiak. Nie zmienia się jedno, ten mecz trzeba wygrać dla kibiców!

Polska - Węgry: Ogromne osłabienia przed meczem! Zagramy bez Lewandowskiego i Glika. Zaskakujący powód

Tomaszewski ŻĄDA ZWOLNIENIA Sousy! Podał mocny POWÓD | Futbologia
Sonda
Czy Polska wygra z Węgrami bez Lewandowskiego i Glika?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze