Konrad Michalak

Autor: MARCIN GADOMSKI / SUPER EXPRESS Konrad Michalak

To trzeba zobaczyć! Konrad Michalak strzelił gola po kapitalnym rajdzie przez pół boiska [WIDEO]

2019-10-30 21:52

W tym sezonie nie miał za wielu okazji, aby zabłysnąć. Teraz dostał szansę i pokazał, jak duże drzemią w nim możliwości. W meczu 1/8 finału Pucharu Rosji pomocnik Konrad Michalak przeprowadził kapitalny rajd przez pół boiska, a wszystko zakończył zdobyciem bramki dla zespołu Achmat Grozny. Popisową akcję polskiego skrzydłowego trzeba zobaczyć! W ćwierćfinale przed ekipą Achmata atrakcyjny rywal - Zenit St. Petersburg, mistrz Rosji.

W poprzednim sezonie Konrad Michalak występował w Lechii Gdańsk, z którą sięgnął po Puchar Polski i wywalczył trzecie miejsce w Ekstraklasie. Na początku czerwca podpisał kontrakt z Achmatem Grozny. Początek w lidze rosyjskiej ma trudny, bo w sumie na 14 kolejek uzbierał tylko 80 minut (cztery występy). Teraz trener Igor Szalimow wystawił polskiego pomocnika w wyjściowym składzie w meczu 1/8 finału Pucharu Rosji z Łucz Władywostok. Gospodarze pokonali drugoligowca 5:1, a cudowną akcję przeprowadził właśnie Michalak. Nasz rodak pokazał, jak szybkim jest piłkarzem.

W 64. minucie akcję rozpoczął jeszcze na własnej połowie. Minął jednego rywala, następnie drugiego, który biegł za nim przez całą połowę. Jednak nie zdołał powstrzymać byłego młodzieżowego reprezentanta Polski, który był dla niego za szybki. Michalak wbiegł na pole karne i technicznym strzałem przerzucił piłkę nad bramkarzem drużyny z Władywostoku. W ten sposób podwyższył wynik na 3:0. Na boisku przebywał do 74. minuty. Drugi z naszych rodaków Damian Szymański był rezerwowym. Poniżej tak wyglądał efektowny rajd Polaka.

Achmat Grozny wywalczył awans do ćwierćfinału. W tej fazie rozgrywek będzie miał możliwości sprawdzenia się na tle mistrza Rosji - Zenitu St. Petersburg. W rosyjskiej ekstraklasie Achmat jest w strefie spadkowej. Zajmuje 15. pozycję. A już 2 listopada klub Polaków zagra na wyjeździe z Dinamo Moskwa, w którym występuje Sebastian Szymański.