Fernando Santos, Robert Lewandowski

i

Autor: Cyfrasport Fernando Santos, Robert Lewandowski

Mamy dokumenty

Ujawniamy, czy Fernando Santos głosował w plebiscycie FIFA na Roberta Lewandowskiego. Wyciekły dokumenty

2023-02-28 15:06

Za nami plebiscyt FIFA. Piłkarzem roku 2022 został Leo Messi. Nikogo nie powinno to dziwić, choć niektórzy -jak np. Cristiano Ronaldo - nie umieścili go w czołowej trójce swoich wyborów. Odległe miejsce zajął Robert Lewandowski, który nie zebrał zbyt wielu głosów. Sprawdziliśmy, czy Fernando Santos przyznał mu jakieś punkty.

Argentyńczyk Lionel Messi po raz siódmy w karierze wygrał plebiscyt FIFA na Piłkarza Roku. Przedstawiciele reprezentacji tego kraju, mistrzów świata 2022, sięgnęli po najbardziej prestiżowe nagrody na gali w Paryżu. Dwie poprzednie edycje plebiscytu FIFA na najlepszego piłkarza roku na świecie - za 2020 i 2021 - wygrał Robert Lewandowski. Tym razem zabrakło go w finałowej trójce.

Leo Messi piłkarzem roku. Znamy wyniki plebiscytu FIFA

Występujący w Paris Saint-Germain Messi zdobył w grudniu mistrzostwo świata z reprezentacją Argentyny, został uznany też za najlepszego piłkarza tej imprezy (MVP). W finałowej trójce plebiscytu FIFA za 2022 rok okazał się lepszy od dwóch Francuzów - swojego kolegi z PSG Kyliana Mbappe (króla strzelców mundialu) oraz Karima Benzemy z Realu Madryt.

Zbigniew Boniek stanowczo o Robercie Lewandowskim. Nie bał się tego powiedzieć, dosadnie ocenił napastnika

Robert Lewandowski zajął odległe miejsce. Postanowiliśmy sprawdzić, czy głos na niego oddał Fernando Santos. Okazało się, że selekcjoner reprezentacji Polski umieścił go na trzecim miejscu. Fernando Santos nie dał kompletu punktów Leo Messiego. Argentyńczyka umieścił na drugiej pozycji. Na pierwszym miejscu pojawił się u niego Kylian Mbappe.

Jak głosowali pozostali Polacy w plebiscycie FIFA?

Jeszcze dwóch Polaków głosowało w tegorocznym plebiscycie FIFA. Dziennikarzem głosującym od lat jest Michał Pol, a jako kapitan głosował oczywiście Robert Lewandowski.

Piłkarz Barcelony postawił na Leo Messiego, Kyliana Mbappe i Luka Modrić. Dziennikarz głosował na Leo Messiego, Karima Benzemę i Roberta Lewandowskiego.

Adam Małysz o złocie Piotra Żyły i zatrudnieniu Thomasa Thurnbichlera
Najnowsze