Rafał Gikiewicz

i

Autor: Cyfra Sport Rafał Gikiewicz

Charakter przekreślił powołanie?

Ujawniono prawdę o Rafale Gikiewiczu. Mowa o jego zachowaniu, to dlatego nie dostaje powołań?

2022-10-25 11:10

Obsada polskiej bramki jest na tyle mocna, że Czesław Michniewicz miał na tej pozycji kłopot bogactwa. Na szerokiej liście powołanych na mistrzostwa świata w Katarze nie znalazł się choćby Rafał Gikiewicz, a więc jeden z czołowych golkiperów Bundesligi. Jak się okazuje, o braku powołań dla 34-latka mogły zadecydować względy pozasportowe, a konkretnie jego zachowanie.

Od dawna polska kadra słynie z mocnej obsady bramki. Z tą pozycją raczej nie mamy większych kłopotów i jeśli pojawiają się dyskusję to raczej z powodów bogactwa niż niedostatku. Widać to również po powołaniach Czesława Michniewicza. W szerokiej kadrze na mundial znaleźli się Wojciech Szczęsny, Łukasz Skorupski, Kamil Grabara, Bartłomiej Drągowski i Radosław Majecki.

Prawda o Rafale Gikiewiczu ujrzała światło dzienne. Chodzi o jego styl bycia

Jak łatwo zauważyć, selekcjoner biało-czerwonych pominął Rafała Gikiewicza. 34-latek świetnie radzi sobie w Augsburgu i nierzadko popisuje się znakomitymi interwencjami, co mogłoby być powodem do jego powołania. Ale Gikiewicz w kadrze jest pomijany, co niejednokrotnie sprawiało, że zawodnik zabierał głos w tej sprawie w mediach.

Okazuje się, że brak powołań dla Gikiewicza może być spowodowany aspektami pozasportowymi. Opowiedział o nich Mateusz Skwierawski z portalu WP SportoweFakty w programie "Z pierwszej piłki". - Chodzi po prostu o kwestię doboru charakterów. Wiemy, że Rafał był raz powołany do reprezentacji za kadencji Jerzego Brzęczka i czasami po prostu irytował swoim poziomem bycia. Słyszałem to z wewnątrz drużyny - powiedział dziennikarz.

- Piłka to zbiór różnych elementów. Czasami liczą się szczegóły. Jego zachowanie jest idealne do obecnego klubu. Tam jest potrzebna taka jednostka, która dużo mówi i zbiera na siebie różne bodźce. Niekoniecznie taki zbiór cech jest potrzebny w reprezentacji Polski w momencie, gdy mamy w niej pewną hierarchię - podsumował Skwierawski.

Sonda
Czy Rafał Gikiewicz zasługuje na miejsce w reprezentacji?
PKO Ekstraklasa odc. 10
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze