Czesław Michniewicz

i

Autor: Cyfra Sport Czesław Michniewicz

Katar 2022

Michniewicz przyznał, których piłkarzy chciał jeszcze powołać! Stanowcze słowa, mowa o graczach z Ekstraklasy

2022-10-20 17:47

Czesław Michniewicz dokonał dzisiaj pierwszej, wstępnej selekcji piłkarzy, którzy pojawią się na mistrzostwach świata w Katarze. Wśród powołanych do szerokiej kadry mogło dołączyć kilku graczy z Ekstraklasy, o czym powiedział sam selekcjoner! Te nazwiska byłyby prawdziwą sensacją.

Czesław Michniewicz planował jeszcze kilka nazwisk do powołania do reprezentacji Polski! Okazuje się, że trener reprezentacji Polski bardzo poważnie myślał o tym, aby sprawdzić kilku piłkarzy z polskiej Ekstraklasy. To mogła być bardzo ciekawa decyzja! Nie udało się wyłącznie przez jeden czynnik! 

Czesław Michniewicz planował nazwiska z Ekstraklasy. Zadecydował jeden czynnik

- Szanuję polską ekstraklasę, wiele lat w niej pracowałem. Rozważałem z naszej ligi np. Damiana Dąbrowskiego czy Rafała Wolskiego, ale ostatecznie nie znaleźli się w szerokiej kadrze. Między innymi dlatego, że nie było czasu, aby sprawdzić ich w meczach. Spośród tych 47 piłkarzy jest praktycznie tylko jeden zawodnik, z którym wcześniej nie pracowałem. To Kacper Kozłowski -  przyznał selekcjoner.

14 listopada, czyli cztery dni po ogłoszeniu 26-osobowej kadry, biało-czerwoni rozpoczną w Warszawie zgrupowanie. 16 listopada zmierzą się w towarzyskim spotkaniu na PGE Narodowym z Chile, a następnego dnia wylecą do Kataru.

 - Nasz cel podstawowy na mundial? Chcemy Barbórkę i Mikołajki spędzić w Katarze, co oznaczałoby, że wyjdziemy z grupy - odpowiedział Michniewicz.

W mistrzostwach świata, które rozpoczną się 20 listopada, a zakończą 18 grudnia, polscy piłkarze wystąpią w grupie C. Zagrają kolejno: 22 listopada z Meksykiem, cztery dni później z Arabią Saudyjską i 30 listopada z Argentyną

Sonda
Czy reprezentacja Polski wyjdzie ze swojej grupy na mistrzostwach świata w Katarze?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze