Jakub Kamiński i Nicola Zalewski

i

Autor: Cyfrasport Jakub Kamiński i Nicola Zalewski

To idzie młodość w polskiej pilce!

W świecie doceniają naszą młodzież! Duet Biało-Czerwonych z nominacją do prestiżowej nagrody, w gronie znakomitych konkurentów

2022-12-29 11:25

Polscy kibice jeszcze długo spoglądać będą na rok 2022 przez pryzmat występu Biało-Czerwonych na mundialu w Katarze, a dyskusje „sukces czy porażka?” trwać będą jeszcze długo. Nic nie zmieni jednak faktu, że Międzynarodowa Federacja Historyków i Statystyków Futbolu (IFFHS) w swych zestawieniach za mijające dwanaście miesięcy uwzględniła również polskie nazwiska

Dużym zaskoczeniem dla fanów nad Wisłą – ale być może także dla władz związku, które nie zdecydowały się przedłużyć kontraktu trenera – jest obecność Czesława Michniewicza na liście nominowanych do miana „selekcjonera roku”. Nie jest zresztą na niej jedynym, który po katarskich zmaganiach utracił posadę. Towarzyszą mu na liście kandydatów m.in. Fernando Santos i Paulo Bento.

IFFHS wybiera także zwycięzców w innych kategoriach. W gronie kandydatów do miana „najlepszego zawodnika młodego pokolenia” znajdujemy aż dwa polskie nazwiska. Nie jest zaskoczeniem obecność na liście Nicoli Zalewskiego, któremu jeszcze przed mistrzostwami świata kibice w głosowaniu internetowym przyznali tytuł „Golden Boy Web” - czyli najlepszego zawodnika do 21. roku życia.

Piłkarzowi Romy w gronie nominowanych towarzyszy jeszcze jeden Polak. To Jakub Zalewski, który po mistrzowskim tytule z Lechem, jesienią wywalczył sobie miejsce w składzie VfL Wolfsburg, a także – w reprezentacji Polski. W Katarze zagrał we wszystkich spotkaniach Biało-Czerwonych.

O zwycięstwo naszym graczom łatwo jednak nie będzie. Wśród konkurentów – między innymi Gavi, Jude Bellingham, Jamal Musiala, Ansu Fati, Pedri i rewelacyjny na katarskim mistrzostwach Joško Gvardiol. Triumfatorów w poszczególnych kategoriach poznamy w styczniu 2023.

Jakub Kamiński po meczu z Walią
Sonda
Jak oceniasz występ reprezentacji Polski na mundialu w Katarze?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze