Arkadiusz Milik, Olympique Marsylia

Autor: AP Arkadiusz Milik fetuje gola dla Olympique Marsylia

Wielka DRAKA po golu Polaka. Rywale WŚCIEKLI na arbitra!

2021-03-01 10:18

Arkadiusz Milik sprawił sobie w niedzielny wieczór wspaniały prezent urodzinowy. Reprezentant Polski wrócił na boisko po niemal miesiącu i od razu zdobył bramkę w hitowym starciu, w którym jego Olympique Marsylia zremisował z Olympique Lyon 1:1. Z wynikiem spotkania długo nie mogli pogodzić się natomiast rywale, którzy mieli ogromne pretensje do arbitra prowadzącego zawody.

Mecz pomiędzy Marsylią a Lyonem zaczął się idealnie dla gości, którzy w 21. minucie objęli prowadzenie po golu Ekambiego. Do wyrównania tuż przed przerwą doprowadził Milik, który pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką Lucasa Paquety. - Piłka dotyka ręki Paquety, ale najpierw trafia w jego żołądek. Nie można dawać żółtej kartki w takiej sytuacji. Później piłkarz OM dotknął piłki ręką, ale sędzia już nie odgwizdał karnego. Sędzia zadecydował o losach spotkania. Dużo się uśmiechał i chyba się trochę bawił – grzmiał po spotkaniu dyrektor sportowy Lyonu, Juninho Phernambucano.

Paulo Sousa może zarobić FORTUNĘ na reklamach. Brzęczek? Zzielenieje ze złości! | Futbologia

Warto zaznaczyć, że w powyższej sytuacji Paqueta otrzymał żółty kartonik. W 71. minucie Brazylijczyk ujrzał drugie takie napomnienie i musiał wcześniej udać się pod prysznic. - Myślałem, że jest pewna zasada. Jeśli piłka najpierw dotyka ciała, a nie ręki, nie jest to kara. Jeśli jest jakaś reguła, to należy jej przestrzegać. Jestem szczególnie rozczarowany żółtą kartką, którą otrzymał Paqueta podczas tej akcji. Mamy pecha w tym sezonie do VAR-u – powiedział po meczu szkoleniowiec gości, Rudi Garcia.

Słynny piłkarz myślał, że leci na wakacje, ale prawda okazała się BRUTALNA. Może czekać go prawdziwy HORROR

Przedstawiciele Lyonu zostali jednak bardzo szybko wyjaśnieni przez jednego z dziennikarzy RMC Sport, Mohameda Bouhafsiego. - Mała uwaga: tutaj piłka uderza w ramię, co prawda po kontakcie z ciałem Paquety, ale głównie z powodu nienaturalnej pozycji zawodnika. Karnego należy odgwizdać, ponieważ ramię nienaturalnie zwiększa powierzchnię ciała – podkreślił.

Niedzielny remis w hicie sprawił, że Lyon spadł w tabeli Ligue 1 na trzecią pozycję. Podopieczni Rudiego Garcii tracą jednak jedynie 3 punkty do prowadzącego Lille. Zespół Milika znajduje się natomiast na miejscu siódmym, przy czym Marsylia wciąż ma jeszcze do rozegrania jeden zaległy mecz.