Paulo Sousa i Robert Lewandowski

i

Autor: SEBASTIAN WIELECHOWSKI / SUPER EXPRESS Paulo Sousa i Robert Lewandowski

Wiemy ile reprezentacja Polski dostanie, jeśli awansuje na mundial. Kwota może zakręcić w głowie

2021-11-25 14:14

O awans będzie piekielnie trudno, ale zdecydowanie jest się o co bić – nie tylko o prestiż, ale też o wielkie pieniądze. Dziś w Zurychu rozlosowane zostaną ścieżki barażowe do mistrzostw świata Katar 2022. Polacy poznają rywala w półfinale i potencjalnych rywali w finale baraży.

Nie da się ukryć, że niespodziewana porażka z Węgrami pokrzyżowała wszystkim plany. Reprezentacji Polski będzie znacznie trudniej awansować na mundial, bo strata rozstawienia oznacza grę na wyjeździe z teoretycznie trudniejszym rywalem. Stracił też, i to znacznie, PZPN. Na organizacji meczu na Stadionie Narodowym piłkarska centrala inkasuje na czysto około 10 mln zł, a gra na wyjeździe sprawia, że o tych pieniądzach prezes Cezary Kulesza musi zapomnieć.

Awans na mundial Katar 2022 z baraży uzyskają trzy zespoły

TVP ogłosiło ważną nowinę. Dobre wieści dla kibiców! Zamieszany w to będzie Szpakowski

Dlatego tak ważny jest awans na mundial przez baraże. Każdy z finalistów otrzyma premię od FIFA w wysokości 12 mln dolarów (w przeliczeniu na złotówki okrągłe 50 mln). Dodatkowo to może być ostatni mundial dla kilku gwiazd reprezentacji z Robertem Lewandowskim czy Kamilem Glikiem na czele. Dla „Lewego” i selekcjonera Paulo Sousy będzie to na pewno okazja, by zmazać plamę po kompromitującej i bardzo kosztownej decyzji o braku gry kapitana w meczu z Węgrami.

Jan Tomaszewski bezlitośnie uderza w Lewandowskiego i Sousę. Wytacza potwornie ciężkie działa

Baraże do mistrzostw świata Katar 2022

Wróbelki ćwierkają, że mocno niekorzystne losowanie może sprawić, że prezes Kulesza zdecyduje się jednak zwolnić selekcjonera, by już teraz dać szansę budowania drużyny nowemu szkoleniowcowi. Potencjalni rywale są bardzo wymagający (obok prezentujemy zestaw skład koszyków), ale biało-czerwoni muszą zrobić wszystko, żeby awansować. Niezależnie od tego, z kim przyjdzie im grać.

Baraże zostaną rozegrane w marcu: półfinały 24/25 marca (czwartek/piątek), finały 28 i 29 marca (poniedziałek/wtorek).

Lewandowski przeprowadził pilną rozmowę z trenerem. Niemcy o wszystkim donoszą, są szczegóły

Sonda
Czy reprezentacja Polski awansuje na MŚ w Katarze?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze