Wojciech Kowalczyk BEZLITOSNY dla Andrzeja Dudy. Przezwał go od "WIEŚNIAKA"

2020-07-05 8:50 Damian Okła
Wojciech Kowalczyk
Autor: East News Wojciech Kowalczyk

Kampania wyborcza wchodzi na ostatnią prostą. Równo za tydzień wybierzemy prezydenta na kolejne pięć lat. O ten urząd walczą Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Sondaże pokazują, że walka o pałac prezydencki będzie niezwykle zażarta. Kandydaci chcą zmobilizować swój elektorat i czasami decydują się na wypowiedzenie słów, które nie wszystkim przypadają do gustu. Tak też było w przypadku Andrzeja Dudy. Prezydenta ostro skrytykował Wojciech Kowalczyk.

Dotychczas kampanię wyborczą można było uznać za dość spokojną i wyważoną w porównaniu do tego, co działo się w latach poprzednich. Finisz walki o prezydenturę jest jednak nieco inny. Trochę odmienną retorykę widać u Andrzeja Dudy, który zdecydował się na nieco mocniejsze wypowiedzi. Uwagę przykuły przede wszystkim jego słowa o niektórych mieszkańcach Warszawy.

OGROMNE cierpienie pięknej mistrzyni. Bolesnej kontuzji doznała w kuriozalny sposób

Bartosz Bednorz trenuje na obozie w Spale

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

- Polityka odważnych inwestycji i dbania o człowieka, a nie polityka dziadostwa i dbania tylko o elitę. Nie polityka napychania kieszeni warszawskiemu salonowi, tak zwanej "warszawce", czyli grupie najbogatszych ludzi, którzy bogacili się często kosztem reszty społeczeństwa - powiedział prezydent Polski na wiecu wyborczym w Łobzie. Później bardzo podobne słowa padły w wywiadzie w Polsat News.

Justyna Kowalczyk GRZMI po słowach Morawieckiego. Boi się o życie najbliższych

Nie trudno się domyślić, że taka wypowiedź wywołała ogromną dyskusję w społeczeństwie. Niektórzy krytykowali prezydenta za zbyt ostry ton. W tym gronie znalazł się były reprezentant Polski, Wojciech Kowalczyk. Na Twitterze umieścił ostry wpis. - Jak komuś przeszkadza Warszawka, to niech się przeprowadzi do Końskich. Idealna wieś dla wieśniaka - czytamy na Twitterze. Komentarz ten wzbudził z kolei oburzenie mieszkańców Końskich.

Najnowsze