Wojciech Szczęsny wypalił do dziennikarza: Byłem krytykowany? Słabo pan ogląda mecze reprezentacji Polski

2022-09-26 5:42

Był jak mur, jak zapora nie do sforsowania. Wojciech Szczęsny (32 l.) z Walią (1:0) zagrał wyśmienity, być może najlepszy w całej swojej karierze mecz w reprezentacji Polski. To dzięki niemu drużyna narodowa nie straciła gola i mogła cieszyć się ze zwycięstwa dającego utrzymanie w Dywizji 1 Ligi Narodów, a także miejsce w pierwszym koszyku w losowaniu grup eliminacyjnych do Euro 2024.

- Może pan być chyba zadowolony po starciu z Walią...

- Generalnie z tyłu zagraliśmy dobry mecz. Czuliśmy się też komfortowo, bo wiedzieliśmy, oni kiedy mają trochę miejsca, od razu wrzucają piłkę. Wystarczyło się dobrze ustawić do krycia i wyszło to całkiem nieźle.

- Walijczycy na zbyt dużo sobie pozwalali jeśli chodzi o faule, czy tak się gra?

- Wiedzieliśmy, że tak się gra na Wyspach Brytyjskich. Nikt nie przesadził i nie było fauli niesportowych. Przyjeżdża się na Wyspy i zawsze się walczy, więc nawet odpowiada nam taki styl gry.

- Ale miał pan stykową sytuację z Garethem Bale'm.

- Tak to jakoś jest, że w każdym meczu dostaję korkami i tym razem również Gareth mi zostawił parę śladów na klatce piersiowej. Ale na jego usprawiedliwienie - on rzeczywiście jak mnie zobaczył, to próbował cofnąć tę nogę, w przeciwieństwie do tego, co zrobił Holender Weghorst. Znamy się od wielu lat i aż takiej reakcji jak w poprzednim meczu być nie mogło.

- Czyli Garetha by pan nie szarpał?

- Nie, jeszcze mamy parę gier do rozegrania w Marbelli w golfa, więc nie chcę psuć sobie relacji (śmiech).

Robert Lewandowski dostał pytanie o świętowanie po meczu z Walią. Szczera odpowiedź, jasne stanowisko

Lewandowski nie zatrzymał się do kibica! "Robert proszę!" l Futbologia Przemka Ofiary

- To był mecz o zapewnienie sobie dobrej atmosfery przed mundialem?

- Zyskaliśmy na pewno pewność siebie. Niefajnie byłoby przygotowywać się do mundialu po trzech kolejnych porażkach. Dobrze było pokazać charakter i przywieźć do domu fajny rezultat, nie spadając do Dywizji 2. Byłoby to troszkę niekomfortowe przed mundialem, a tak to mamy troszkę luzu.

- Gdzie pan dostrzega największe braki reprezentacji?

- W bramce. A tak poważnie, to jest jeszcze dużo do poprawy, szczególnie w ataku pozycyjnym. Takie mecze jak z Walią możemy grać i czujemy się komfortowo, ale kiedy zaczynamy grać w piłkę to mam wrażenie, że jesteśmy mniej agresywni, dalej od siebie i nie potrafimy sobie z tym poradzić. Najważniejsze, żeby wyniki były jak z Walią, a nie takie jak ostatnio.

- Były mecze reprezentacji, po których byłeś krytykowany, natomiast od meczu ze Szwecją ma pan świetną passę.

- Tych meczów w reprezentacji rozegrałem 66, a takich, gdzie byłem krytykowany, było z 5. Czyli mniej, niż 10 procent, przyjmę w ciemno taką statystykę. Dobrze się w tej chwili czuję, jestem w dobrej formie. Mam nadzieję, że jeszcze przez jakiś czas tak będzie.

- Jest pan bramkarzem z największą liczbą występów w reprezentacji Polski.

- Miło, bo wiem, jacy bramkarze przede mną bronili i jaką robotę wykonali, ale ważniejsza jest jakoś a nie ilość. Mam nadzieję, że będę mógł jeszcze tej reprezentacji pomagać.

Po meczu Polska - Walia Michniewicz może odetchnąć przed mundialem. Spadł kamień z serca

Sonda
Czy Wojciech Szczęsny powinien być nr 1 w bramce reprezentacji Polski na MŚ w Katarze?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze