Arkadiusz Milik

i

Autor: AP PHOTO Arkadiusz Milik

Wyjaśniła się przyszłość Milika w Marsylii? Jego słowa nie pozostawiają wątpliwości, chciałby to robić

2022-04-08 8:29

Arkadiusz Milik nie ma najłatwiejszych miesięcy w klubie. Kontuzje, urazy i konflikt z trenerem Jorge Sampaolim sprawił, że coraz częściej mówiło się o odejściu napastnika reprezentacji Polski z klubu ze Stade Velodrome. Były gracz Ajaksu Amsterdam i Napoli udzielił wywiadu magazynowi "Onze Mondial", w którym powiedział o swoich planach i potencjalnej woli zostania w klubie. Te słowa mogą ukrócić wszelkie spekulacje.

Na temat przyszłości Arkadiusza Milika w ciągu ostatnich miesięcy zastanawiały się wszystkie media piłkarskie świata. Napastnik reprezentacji Polski żył w otwartym konflikcie z trenerem "Olimpijczyków", Jorge Sampaolim, który nie dawał mu dużej ilości minut na boisku. Piłkarz reprezentacji Polski udzielił wywiadu magazynowi "Onze Mondial", w którym powiedział, jak widzi swoją przyszłość. Ta wypowiedź nie pozostawia cienia wątpliwości.

Co dalej z przyszłością Artura Boruca w Legii? Ma dojść do ważnego spotkania, może być decydujące

Milik na temat przyszłości. To chce zrobić

Mimo że Milik miał swoje problemy z trenerem, a także mógł cieszyć się zainteresowaniem tak dużych piłkarskich marek jak Juventus i Fiorentina, to zamierza pozostać w klubie i grać z nim w rozgrywkach piłkarskiej Ligi Mistrzów. 

- Szczerze mówiąc, gdy przychodziłem do klubu, to nie wiedziałem o nim wiele. Oczywiście kojarzyłem zawodników i wiedziałem, że przychodzę do utytułowanego klubu, ale nie śledziłem go na bieżąco. Od razu po wejściu do zespołu chciałem pokazać swoje umiejętności i być ważną częścią drużyny. Olympique Marsylia zawsze chce grać w Lidze Mistrzów. To najlepsze rozgrywki na świecie. Aby tam zagrać, musisz sobie na to zasłużyć. Chciałbym tam zagrać z Marsylią - powiedział Milik.

To już koniec Paulo Sousy we Flamengo? Brazylijskie media nie mają wątpliwości. Portugalczyk będzie wyrzucony!

Aby zobaczyć, jak wygląda restuaracja Arkadiusza Milika, przejdź do galerii poniżej.

Milik przestanie kłócić się z trenerem? Powiedział o istotnej kwestii

W trakcie rozmowy z "Onze Mondial" piłkarz odniósł się do zarzewia konfliktu z Sampaolim, jakim jest niewystarczająca liczba minut w trakcie spotkań. Te słowa mogą zwiastować koniec kłótni. 

-  Kiedy byłem młody i trener raz czy dwa razy posadził mnie na ławce rezerwowych, myślałem: "On jest szalony, czy o co mu chodzi?". Dzisiaj jestem zawodnikiem bardziej doświadczonym i staram się zrozumieć, dlaczego trener posadził mnie na ławce, albo dlaczego nie wprowadził mnie na boisko. Staram się być obiektywny i rozumieć sytuację (...) Czasem uważam te decyzje za dobre, czasami za złe, ale najważniejszą rzeczą jest, by zrozumieć, że nie jesteś w stanie kontrolować wszystkiego. Są rzeczy, o które możesz zadbać, ale te, które są poza twoim zasięgiem, nie powinny zawracać ci głowy. Jeśli trener nie zdecydował się na ciebie postawić, uszanuj to i zrób wszystko, by się poprawić i być częścią zespołu - mówi reprezentant Polski.

Sonda
Czy Arkadiusz Milik odejdzie z Olympique Marsylia?
Wizyta w domu Jana Tomaszewskiego
Listen to "SuperSport" on Spreaker.
Najnowsze