Zbigniew Boniek bezlitosny dla Paulo Sousy. Słowa, które nie pozostawiają wątpliwości

2021-10-04 13:43
Zbigniew Boniek
Autor: Cyfra Sport Zbigniew Boniek

Szukanie nowych rozwiązań i motywowanie młodych piłkarzy do jeszcze większego wysiłku to jedno z zadań selekcjonera kadry. Paulo Sousa bardzo często podkreślał, że chce budować reprezentację na lata i patrzenie na tu i teraz jest błędne. Niedawno wyszedł z bardzo rewolucyjnym pomysłem, który dotyczyłby zawodników z PKO Ekstraklasy. Zbigniew Boniek do planów selekcjonera podszedł bezlitośnie.

Głównym zadaniem selekcjonera reprezentacji jest monitorowanie możliwie jak największej liczby piłkarzy, którzy teraz albo w przyszłości mogliby wnieść coś do kadry. Od kiedy Paulo Sousa został szkoleniowcem biało-czerwonych, często można było usłyszeć głosy krytyki, że nie pojawia się na meczach PKO Ekstraklasy. I faktycznie Portugalczyk na polskich stadionach bywa z rzadka.

To spędza sen z powiek Fabiańskiego. Wyznał prawdę o pożegnaniu z kadrą, obawia się jednej rzeczy

Sousa wyszedł z rewolucyjnym pomysłem. Jest reakcja Bońka

W dodatku ostatnio powołał zdecydowanie mniejszą liczbę zawodników, grających na co dzień w polskiej lidze, co również jest symptomatyczne. Jak można było się jednak przekonać po ostatnim wywiadzie Sousy, który rozmawiał z Sebastianem Staszewskim na kanale "Po Gwizdku", szkoleniowiec nie bagatelizuje tej sprawy i zaproponował niecodzienne rozwiązanie.

Wielkie problemy Paulo Sousy. Nie jest dobrze, czołowy gracz wypada z kadry tuż przed zgrupowaniem

Portugalczyk chciałby organizować dwudniowe zgrupowania dla piłkarzy z ekstraklasy. Te miałyby odbywać się co miesiąc. - To mogłoby dać mi powód, aby częściej tu bywać, kiedy bylibyśmy z trenerami w kontakcie - powiedział Sousa w wywiadzie. Według niego miałoby to większy sens niż pojawienie się na stadionie, żeby tylko się pokazać.

Sonda
Czy reprezentacja Polski awansuje na mundial w Katarze?

Boniek ostro o pomyśle Sousy. Nie pozostawił złudzeń

- To miałoby większy sens niż przyjeżdżanie tylko po to, żeby zrobić zdjęcie i powiedzieć: hej, jestem w Polsce, przyleciałem obejrzeć mecz ekstraklasy - uważa portugalski szkoleniowiec. Na ten pomysł Sousy w mediach społecznościowych zareagował Zbigniew Boniek.

Opinia byłego prezesa PZPN była jednoznaczna i dość bezlitosna. - Szkoda czasu, są oficjalne daty dla reprezentacji. Myślenie o dodatkowych terminach to strata czasu... Nikt się na to nie zgodzi - napisał na Twitterze Boniek.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze