Zbigniew Boniek

i

Autor: Marcin Gadomski/Super Express

Polska - Anglia. Odważna prognoza Zbigniewa Bońka. Czy to możliwe?

2021-09-08 14:51

Już w środę wieczorem o godzinie 20:45 rozpocznie się mecz Polski z Anglią na PGE Narodowym. Spotkanie to elektryzuje wszystkich kibiców w kraju, a wyjątkiem nie jest były prezes PZPN-u, Zbigniew Boniek. Słynie on z bezkompromisowych tez, które regularnie głosi publicznie. 65-latek postanowił skomentować także szanse Polaków w środowej rywalizacji, a jego słowa mogą zaskoczyć wielu kibiców.

Każdy mecz z Anglikami jest dla Polaków wyjątkowy. Niezależnie od okazji, czy też sytuacji piłkarskiej obu drużyn, starcie między tymi zespołami zawsze wywołuje ogromne emocje w kraju. Tym razem jest to również kluczowy mecz w kontekście awansu do mistrzostw świata 2022. Polacy na półmetku eliminacji są na drugim miejscu, a wyprzedzają ich tylko Anglicy, którzy prowadzą w tabeli z kompletem zwycięstw. Strata biało-czerwonych do podopiecznych Garetha Southgate’a wynosi 5 punktów, więc tylko wygrana w środowym meczu pozwoli zachować realną szansę na bezpośredni awans do mundialu w Katarze. Sytuacja ta powoduje, że oczekiwania kibiców są naprawdę duże, a odniósł się do nich sam Boniek.

Bruno Conti, legenda kadry Włoch i Romy o Polaku. Mocne słowa o Nikoli Zalewskim

Jan Tomaszewski KRYTYKUJE Lewandowskiego. „Zagrał NIEROZWAŻNIE” | Futbologia

Zbigniew Boniek ocenił, czy mamy szansę na korzystny wynik w środowym meczu

W dwóch wrześniowych meczach reprezentacja Polski wysoko pokonała Albanię (4:1) i San Marino (7:1). Po obydwu tych starciach kibice nie byli jednak zadowoleni z kadry Paulo Sousy, a największa krytyka spadła na defensywę biało-czerwonych. To sprawia, że w przewidywaniach można podzielić kibiców na optymistów i pesymistów. Do tej pierwszej grupy zalicza się były prezes PZPN-u, który na Twitterze obstawił wynik środowej rywalizacji na korzyść Polaków.

Polska - Anglia PRZEWIDYWANE składy. Wielkie problemy Sousy, gigantyczna zmora

- Dziś wieczorem? 1-1 albo 2-1 dla Polski – krótko stwierdził Boniek. Te słowa z pewnością trafią do wielu kibiców reprezentacji, jego profil obserwuje ponad milion użytkowników. Tak optymistyczny scenariusz założony przez 65-latka może zemścić się na nim po meczu. W razie klęski biało-czerwonych tweet byłego prezesa PZPN-u będzie wykorzystywany przeciwko niemu. Bońkowi pozostało wierzyć, że przeczucie w tym przypadku go nie omyli.

Sonda
Kto będzie lepszy w meczu Polska - Anglia?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze