Zbigniew Boniek, Grzegorz Krychowiak

i

Autor: Cyfra Sport Zbigniew Boniek, Grzegorz Krychowiak

mocny prztyczek!

Zbigniew Boniek okrutnie uderzył w Krychowiaka. Wypomniał mu jedno zdanie, mocna szpila byłego prezesa PZPN

2022-12-12 20:47

Nie opadł jeszcze kurz po aferze premiowej w reprezentacji Polski, a temat wraca przy okazji kolejnych wypowiedzi ludzi z reprezentacji Polski. Wywiady Czesława Michniewicza i Roberta Lewandowskiego podsycają temat, a oliwy do ognia dolał także Grzegorz Krychowiak, który zdaje się najbardziej szczegółowo mówić o całej sytuacji. Jedną z wypowiedzi na temat premii z rządowych pieniędzy bardzo ciekawie skomentował były prezes PZPN, Zbigniew Boniek.

Temat premii obiecanych przez Matuesza Morawieckiego dla piłkarzy i sztabu reprezentacji Polski wciąż jest szeroko komentowany. Opinii publicznej nie spodobało się, że piłkarze i sztab mają otrzymać dodatkowe pieniądze ze skarbu państwa. Premier szybko się ze swojej propozycji wycofał, natomiast sztab i piłkarze starają się wyjść z tej sytuacji z twarzą – jak na premiera spadła krytyka za samą ofertę, tak na piłkarzy za to, że chcieli z niej skorzystać. Czesław Michniewicz przedstawił swoją wersję tego, jak to miało wyglądać i podkreślił, że on ze swoim asystentem nie chcieli żadnej części z tych pieniędzy. Robert Lewandowski z kolei potwierdził słowa selekcjonera, że nie traktowano tej obietnicy zbyt serio. Zdecydowanie inaczej o sprawie wypowiedział się Grzegorz Krychowiak, a jedno ze zdań wzbudziło wiele komentarzy. Wytknąć mu je postanowił m.in. były prezes PZPN, Zbigniew Boniek.

Krychowiak żałuje, że nie było premii. Boniek ripostuje

W rozmowie z portalem Meczyki.pl Grzegorz Krychowiak ocenił, że nie mógł wraz z np. Robertem Lewandowskim odmówić przyjęcie premii. – Powiem ci, co by się działo, gdyby wyszło, że na przykład Krychowiak czy Lewandowski zrezygnowali z tych premii, a reszta je przyjęła? Wyszlibyśmy na zdrajców, którzy chcą podreperować sobie wizerunek – stwierdził Krychowiak.

Szansą na wyjście z twarzą z tej trudnej sytuacji miało być przekazanie części pieniędzy na cele charytatywne – Jeśli funkcjonujesz w grupie, nie możesz myśleć tylko o sobie. Dlatego żeby ratować sprawę, liderzy zdecydowali, że bardzo duża część tej premii przeznaczona zostanie na dzieciaki. Nie udało się. I powiem Ci teraz jak myślę. Szkoda, że tej premii nie ma, bo kilka milionów poszłoby na szczytny cel. A tak nie pójdzie nic – ostatnie dwa zdania zostały odebrane negatywnie i mówiąc delikatnie, były dość niefortunne.

Wykorzystał je m.in. Zbigniew Boniek, aby wbić szpilkę Grzegorzowi Krychowiakowi. – Ale przecież nic nie stoi na przeszkodzie abyście się skrzyknęli, daj Grzegorz trochę odwagi (pisownia oryginalna) – napisał Zbigniew Boniek na Twitterze, dla pewności oznaczając jeszcze profil Grzegorza Krychowiaka.

Dlaczego Maroko wygrało mundial w Katarze? Co dalej z polską kadrą?

Posłuchaj najnowszego odcinka podcastu SUPER SPORT!

Listen to "KUBACKI W GAZIE, Maroko już wygrało w Katarze" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze