Zbigniew Boniek

i

Autor: Cyfra Sport Zbigniew Boniek

tajemnicza wiadomość

Zbigniew Boniek znów rozpętał burzę. Tajemniczy wpis po wyborze selekcjonera rozgrzał internet do czerwoności

2023-09-21 13:21

Całe środowisko piłkarskie w Polsce żyło ostatnio zwolnieniem Fernando Santosa oraz poszukiwaniem nowego selekcjonera. Niezwykle aktywnie wydarzenia to komentował Zbigniew Boniek, który nie szczędził ostrych słów Portugalczykowi. Gdy jego następcą został Michał Probierz, były prezes PZPN pogratulował mu i życzył sukcesu z kadry. A dzień później napisał wiadomość, która wywołała wśród internautów niezwykle dużo emocji.

Wybór Michała Probierza na selekcjonera reprezentacji Polski nie jest zbyt zaskakujący. Choć z pewnością nie jest to wymarzony kandydat wielu kibiców, to czasu na wybór było bardzo mało i trudno dziwić się Cezaremu Kuleszy że postawił na trenera, z którym świetnie się dogaduje i zna jeszcze z czasów pracy w Jagiellonii Białystok. Choć osiągnięcia Probierza na papierze nie rzucają na kolana (choćby Marek Papszun zdobył od niego więcej trofeów i to w krótszym czasie) to trudno odmówić mu doświadczenia. Wielu kibiców oczekiwało, że to właśnie wspomniany były szkoleniowiec Rakowa Częstochowa przejmie stery w kadrze, ale pojawiły się głosy, że jego charakter mógł przyczynić się do skreślenia jego kandydatury. Mimo wszystko fani mają nadzieję, że Probierz zdoła odmienić kadrę, a powodzenia życzył mu m.in. Zbigniew Boniek, który niedługo później postanowił znów podgrzać atmosferę.

Zbigniew Boniek opublikował tajemniczy wpis. Nawiązał do nowego selekcjonera

Zbigniew Boniek w ostatnich dniach nie zostawiał suchej nitki na Fernando Santosie. Teraz po wyborze Michała Probierza nie chce przesądzać od razu, czy to dobry ruch, ale wierzy w polskiego trenera. – Zrealizowało się marzenie Michała, człowieka ambitnego, z zasadami. Życzę, aby doprowadził Polskę do Mistrzostw Europy. Powodzenia Michał – napisał Zbigniew Boniek na X (dawniej Twitter). A dzień później nawiązał do tego w tajemniczym wpisie.

Zbigniew Boniek jak nikt potrafi podkręcić atmosferę w sieci i teraz jest podobnie. Mamy nowego Trenera. może będziemy mieli także nowego………… Kogo? 3..2…1.. - napisał były prezes PZPN w czwartek, 21 września, dzień po wyborze selekcjonera. Fani w komentarzach od razu zaczęli się zastanawiać o co może chodzić – niektórzy sugerowali, że chodzi o nowego prezesa PZPN, czy premiera (w nawiązaniu do nadchodzących wyborów) inni zaś sugerowali, że chodzi o nowego kapitana reprezentacji, ale Michał Probierz już zapowiedział, że Lewandowski zachowa swoją funkcję. Czy dowiemy się, co Boniek miał na myśli? To, póki co, wie tylko on sam.

Wywiad z selekcjonerem Michałem Probierzem
Najnowsze