Zbigniew Boniek

i

Autor: Marcin Gadomski / SE Zbigniew Boniek

Zbigniew Boniek znów wypalił na Twitterze. Wyraźne przesłanie

2021-09-03 21:07

W czwartkowy wieczór reprezentacja Polski zmierzyła się na PGE Narodowym w Warszawie z Albanią i wygrała pewnie 4:1. Choć rezultat mógł wskazywać na pewną wygraną, to rzeczywistość wyglądała jednak zupełnie inaczej. Wobec tego pojawiły się głosy krytyki, a swoje trzy grosze wtrącił także były szef PZPN, Zbigniew Boniek.

Walka o awans na mistrzostwa świata w Katarze trwa w najlepsze. Po marcowych stratach punktów z Węgrami i Anglią "Biało-czerwoni" nie mają już zbytniego marginesu błędu, jeżeli chcą zameldować się co najmniej w barażach. W czwartek noga im się nie omsknęła - Polacy pokonali Albanię 4:1 po golach Roberta Lewandowskiego, Adama Buksy, Grzegorza Krychowiaka i Karola Linetty'ego. Ale i tak nie uniknęli przy tym krytyki pod swoim adresem.

Zobacz też: Ten BESTIALSKI atak mógł skończyć karierę Messiemu! Okropieństwo [WIDEO]

Nie ulega wątpliwościom, że postawa Biało-czerwonych w tym pojedynku była dużo słabsza niż końcowy rezultat. Grę Polski krytykowali także byli piłkarze i kadrowicze. Nieco innym tropem postanowił podążyć jednak były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek. "Zibi" w swoim stylu dodał tweeta, który poruszył innych i wzbudził mnóstwo redakcji. Zaapelował przy tym, aby ludzie zyskali więcej... uśmiechu i pogody ducha.

Uśmiech i pogodę ducha polscy kibice z całą pewnością zyskają, jeżeli Polacy zapewnią sobie udział co najmniej w barażach o awans na mistrzostwa świata. Droga do tego jednak bardzo daleka. W niedzielę "Biało-czerwonych" czeka (raczej) formalność w postaci wyjazdowej potyczki z San Marino, ale już w środę na PGE Narodowym w Warszawie gościć będzie Anglia.

Jan Tomaszewski GORZKO o kadrze. Sousę chwali tylko za jedno | Futbologia
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze