Zlatko Dalić

Autor: Анна Нэсси/wikimedia commons

Trzy gole w sześć minut, czerwona kartka

Zlatko Dalić wskazał kluczowy moment dla Chorwatów. To zdecydowało o remisie z Polską w Lidze Narodów

2024-10-16 2:12

Selekcjoner Zlatko Dalić zapowiadał, że ze strony Chorwacji nie będzie kalkulowania i nastawiania się na remis, lecz walka o zwycięstwo w Warszawie. Zanosiło się, że jego podopieczni wykonają plan. Nic jednak z tego nie wyszło i padł remis 3:3 na Stadionie Narodowym. Zlatko Dalić wskazał kluczowy moment dla Chorwatów. To zdecydowało o remisie z Polską w Lidze Narodów.

Zadecydowała pierwsza połowa

W pierwszej połowie Chorwacja zadała Polsce trzy ciosy. W ciągu sześciu minut bramki zdobyli: Borna Sosa, Petar Sucić i Martin Baturina. Ale Biało-czerwonie nie poddali się. - Źle rozpoczęliśmy ten mecz, szybko straciliśmy bramkę - powiedział trener Zlatko Dalić podczas konferencji prasowej, cytowany przez PAP. - Później strzeliliśmy trzy. Jednak gdybyśmy nie stracili tej drugiej, przed przerwą, byłoby zdecydowanie lepiej. Powinniśmy byli lepiej zagrać w pierwszej połowie i wtedy byśmy wygrali - ocenił.

Michał Probierz tak zareagował na stracone gole z Chorwacją. Selekcjoner wyznał, czego zabrakło reprezentantom Polski

Muszą docenić remis w Warszawie

W drugiej połowie Polska wyrównała, a sytuacja Chorwatów skomplikowała się, gdy bramkarz Dominik Livaković został ukarany czerwoną kartką za faul na Robercie Lewandowskim. - Jeden punkt teoretycznie był wystarczający - wyznał trener Dalić podczas konferencji prasowej, cytowany przez PAP. - Przyjechaliśmy po zwycięstwo. Biorąc pod uwagę, jak przebiegał ten mecz, musimy docenić ten remis - podsumował szkoleniowiec reprezentacji Chorwacji.

Jan Tomaszewski masakruje Pawła Dawidowicza po meczu z Chorwacją: „On praktycznie strzelił sobie samobója!”

QUIZ: Rozpoznasz polskich piłkarzy? Lewandowskiego zna każdy, a resztę? 15/20 to absolutne minimum