Jakub Błaszczykowski

i

Autor: LUKASZ GAGULSKI / SUPER EXPRESS Jakub Błaszczykowski

Zrobiliśmy wielkie oczy, gdy zobaczyliśmy, jakie wykształcenie ma Jakub Błaszczykowski. To musi budzić szacunek

2022-04-17 20:00

Dla wielu piłkarzy kariera zawodowa jest na tyle zajmująca i wystarczająca, że rezygnują oni z edukacji. Często piłka jest dla nich jedynym istotnym elementem życia, co miewa fatalne skutki. Po przejściu na piłkarską emeryturę zaczynają się problemy, których rozwiązaniem może być np. odebranie odpowiedniego wykształcenia. Jakub Błaszczykowski zadbał o ten szczegół jeszcze w trakcie wspaniałej kariery!

Błaszczykowski to jeden z najpopularniejszych polskich piłkarzy w historii. Przez lata był kapitanem reprezentacji, w której rozegrał aż 108 spotkań. Daje mu to drugie miejsce w klasyfikacji wszech czasów, jedynie za Robertem Lewandowskim. Zanim w pełni rozkwitł talent „Lewego” to właśnie na Kubie spoczywała największa odpowiedzialność za wyniki kadry. Był on największą gwiazdą zespołu, bowiem już w 2007 r. trafił do Borussii Dortmund. Niemal z miejsca stał się tam jednym z ulubieńców trybun, a słynne trio Piszczek-Błaszczykowski-Lewandowski miało wydatny wpływ m.in. na awans zespołu do finału Ligi Mistrzów.

Dom Jana Tomaszewskiego skrywa wielki sekret! Spadniecie z krzesła, prawda wyszła na jaw po długich latach!

Wykształcenie Jakuba Błaszczykowskiego robi wrażenie

Niestety, czas płynie nieubłaganie, a kariera 36-latka mocno wyhamowała po Euro 2016. Po latach gry w Dortmundzie przeniósł się do VfL Wolfsburg, gdzie zaczęły mu doskwierać poważne problemy zdrowotne. W styczniu 2019 r. wrócił do pogrążonej w kryzysie finansowym Wisły Kraków i stał się jednym ze współwłaścicieli klubu, choć jednocześnie jest jego piłkarzem. Zawodnik z Truskolasów nie może jednak wesprzeć kolegów tak, jak by chciał, gdyż nie opuszczają go kolejne kontuzje.

O tej historii Casha i Grosickiego nie wiedział nikt. W kadrze wszyscy się pokładali się ze śmiechu

Sonda
Czy Jakub Błaszczykowski wróci jeszcze po kontuzji?

W obecnym sezonie Błaszczykowski rozegrał jedynie 2 mecze, w których spędził na ekstraklasowych boiskach zaledwie 57 minut. Później zerwał więzadło krzyżowe, a jego nieobecność znacznie się przedłuża. Niektórzy kibice zwątpili już nawet w jego powrót i ciężko patrzy im się na bezsilnego idola. Na szczęście zadbał on o życie po zakończeniu kariery, o czym świadczy m.in. jego wykształcenie.

Można spojrzeć z podziwem, jakie wykształcenie ma Jakub Błaszczykowski

Choć oficjalnie legenda Borussii i krakowskiej Wisły nie zakończyła nawet reprezentacyjnej kariery, trudno spodziewać się, by przyszłość przyniosła kolejne występy z „orzełkiem na piersi”. Kibice oczekują raczej benefisu wybitnego reprezentanta kraju, który nie poddaje się w walce o powrót w koszulce „Białej Gwiazdy”. Czas pokaże, ile pozostało w nim jeszcze zapału. Obecnie oddał się pracy w roli właściciela klubu, który przeżywa trudne chwile i walczy o utrzymanie w Ekstraklasie. Być może będzie to wieloletni epizod w życiu Błaszczykowskiego, który na szczęście odebrał wykształcenie i nie ma powodów, by pluć sobie w brodę nawet po zbliżającym się zakończeniu piłkarskiej kariery. Przekonacie się o tym w powyższej galerii!

Jan Tomaszewski apeluje do Roberta Lewandowskiego w sprawie transferu do Barcelony
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze