Arkadiusz Milik jednak opuści Marsylię? Wielki klub wciąż chce Polaka u siebie

2022-01-12 20:59
Arkadiusz Milik
Autor: AP Arkadiusz Milik

Arkadiusz Milik z pewnością nie jest obecnie w najlepszym momencie swojej kariery. W poprzednim roku długo leczył kontuzję i wciąż nie odnalazł w pełni takiej formy, jaką prezentował w najlepszych latach gry w SSC Napoli. To jednak nie oznacza, że prezentuje się słabo i nie przyciąga uwagi mocnych klubów. Zdaniem francuskich mediów 27-latek znalazł się na celowniku Juventusu.

Arkadiusz Milik nie miał najlepszego wejścia w sezon 2021/2022, ponieważ w trakcie okresu przygotowawczego leczył kontuzję. Ominęły go nawet pierwsze spotkania nowego sezonu. Później był już do dyspozycji trenera Olympique Marsylia, ale nie zachwycał formą strzelecką. Z biegiem czasu czuł się jednak na boisku coraz lepiej i obecnie ma już 9 goli w 17 meczach, choć i tak na pewno nie jest to szczyt jego możliwości. To jednak wystarcza, aby wzbudzić zainteresowanie Juventusu. Zdaniem francuskiego portalu footmercato.net Polak znów jest na celowniku jednego z najmocniejszych włoskich klubów.

Reprezentant Polski wziął ślub! Zobacz zjawiskowe zdjęcia z ceremonii kadrowicza

Juventus ponownie zainteresowany Milikiem?

O przenosinach Arkadiusza Milika do Juventusu mówiło się już nie raz. Najbliżej przenosin do Turynu napastnik miał być latem 2020 roku, jednak ani wtedy, ani później nie doszło do transakcji. Teraz „Stara Dama” miała znów zainteresować się Milikiem, bowiem ma pewne problemy w formacji ofensywnej. Federico Chiesa odniósł poważną kontuzję, a Alvaro Morata może opuścić klub zimą.

Krzysztof Piątek będzie gwiazdą Fiorentiny? Taką przyszłość przepowiada Polakowi były mistrz świata

Zdaniem footmercato.net zainteresowanie ze strony Juventusu jest, ale do konkretów jeszcze brakuje. Przede wszystkim dlatego, że Marsylia chętnie otrzymałaby za Arkadiusza Milika ok. 15 mln euro, co zdaniem Juventusu obecnie jest zbyt wysoką kwotą. Co więcej, sam napastnik zapowiadał, że chciałby zostać w Marsylii przynajmniej do końca sezonu, choć oferta od Juventusu na pewno byłaby dla niego interesująca.

Sonda
Czy Arkadiusz Milik będzie gwiazdą Olympique Marsylia?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze