Arkadiusz Milik

i

Autor: Cyfrasport Arkadiusz Milik

Musi czekać

Arkadiusz Milik znalazł się w potrzasku. Przed nim nerwowe oczekiwanie, liczy na szczęśliwe zakończenie

2023-04-28 13:55

Arkadiusz Milik w kwietniu wrócił do gry po kontuzji, ale wciąż nie przypomniał o sobie kibicom strzelonym golem. Jeszcze przed urazem Juventus był z niego bardzo zadowolony i głośno mówiło się o wykupieniu Polaka wypożyczonego z Olympique Marsylia. Wszystko miało zostać sfinalizowane do 30 kwietnia, ale niespodziewanie Milik znalazł się w potrzasku. Przed 29-latkiem nerwowe oczekiwanie!

Arkadiusz Milik trafił do Juventusu w końcówce letniego okna transferowego i szybko przekonał do siebie trenera oraz kibiców. W okresie, w którym zespół z Turynu wyraźnie zawodził, gra Polaka była jednym z nielicznych pozytywnych aspektów. W związku z tym szybko rozpoczęto rozważania nad przyszłością napastnika. Obecnie jest on wypożyczony z Olympique Marsylia, ale Juventus zapewnił sobie prawo wykupu. Już w lutym informowano, że w Turynie podjęto decyzję o sprowadzeniu 29-latka na stałe, a termin operacji ustalono na 30 kwietnia. Milik miał kosztować 7 mln euro (plus 2 mln w bonusach), jednak wiadomo już, że transakcja została opóźniona. Obecnie przyszłość reprezentanta Polski jest pewną niewiadomą.

Arkadiusz Milik znalazł się w potrzasku. Juventus wystawił go na nerwowe oczekiwanie

"Ostateczna decyzja została opóźniona - z 30 kwietnia na pierwsze dni czerwca. Wówczas będzie już po sezonie, a w klubie - taką mają nadzieję - wszystkie wątpliwości dotyczące przyszłości zostaną rozwiane" - napisał portal calciomercato.com. W dużej mierze chodzi o aferę finansową, za którą Juventus pierwotnie ukarano odjęciem 15 punktów w tabeli Serie A, a następnie zawieszono tę sankcję. W dalszym ciągu nie wiadomo, jaki będzie ostateczny werdykt ws. "Starej Damy", a od niego zależy m.in. występ w europejskich pucharach.

Kolejnym aspektem są też poszukiwania nowego dyrektora sportowego. "Nawet jeśli Milik chce zostać w Juve i nawet jeśli wszyscy w Turynie są z niego zadowoleni, na przełom będzie trzeba poczekać dłużej niż się spodziewano" - podsumowano. W tym sezonie Milik rozegrał w barwach Juventusu we wszystkich rozgrywkach 31 meczów, w których strzelił 8 goli. Pod koniec stycznia doznał kontuzji, po której wrócił do gry dopiero 1 kwietnia. "Stara Dama" jest m.in. w półfinale Ligi Europy, ale ostatnio odpadła na tym etapie Pucharu Włoch. W Serie A po zawieszeniu kary zajmuje 3. miejsce, jednak przywrócenie sankcji zrzuciłoby ją na 8. pozycję, niedającą gry w europejskich pucharach. W poniższej galerii zobaczysz, jak Arkadiusz Milik mieszka w Turynie z ukochaną:

Sonda
Czy Arkadiusz Milik powinien zostać w Juventusie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze