Kamil Glik

i

Autor: East News Kamil Glik

Kamil Glik zna rozwiązanie w kluczowej sprawie. Udało się uniknąć najgorszego, nadeszły ważne informacje

2022-06-09 12:49

Kamil Glik będzie mógł kontynuować swoją karierę w Serie B. Jego Benevento wystąpi w nowym sezonie na tym poziomie rozgrywek, choć jeszcze kilka dni temu nie było to takie pewne.

Benevento zajęło 7 miejsce w Serie B w minionym sezonie, ale szanse na awans do elity pogrzebało w barażowym meczu z Pisą. Po nim właściciel klubu Oreste Vigorito zapowiedział wycofanie się z finansowania. Biznesmen chciał odejść i przekazać klub w ręce miasta, również dlatego, że część kibiców głośno wyrażała niezadowolenie z jego rządów. Vigorito finansuje klub od 2006 roku. W tym czasie Benevento dwukrotnie awansowało do Serie A, ale po roku gry z niej spadało. Jego odejście oznaczałoby nieprzystąpienie Benevento do rozgrywek i degradację o dwa poziomy rozgrywek, czyli do IV ligi. Na szczęście w ostatnich dniach sprawy przybrały korzystny obrót. Vigorito dogadał się z władzami miast i zgłosił klub do nowego sezonu w Serie B. Zapowiedział również zmiany w zarządzaniu. - Musimy wrócić do starych zwyczajów, że zespół będzie trenował przynajmniej jeden dzień w tygodniu przy otwartych drzwiach i mam nadzieję, że na stadionie zobaczymy wielu kibiców. Chciałbym widzieć coraz więcej ludzi na stadionie, a rozpoczęta szybko kampania sprzedaży karnetów może tylko pomóc w przyszłym sezonie, bo będą bardzo niskie ceny - powiedział Oreste Vigorito, cytowany przez portal anteprima24.it.

Zamieszanie z byłą gwiazdą Lecha. Był blisko, a jest coraz dalej od Legii

Kamila Glik występuje z drużynie z regionu Kampanii od września 2020 i jest związany kontraktem do czerwca 2023 roku. W minionym sezonie wystąpił łącznie w 28. meczach ligowych i pucharu Włoch.

Nowy trener w klubie reprezentanta Polski. Spadł z Bundesligi i po dwóch miesiącach do niej wróci

Sonda
Czy Kamil Glik to najlepszy polski obrońca?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze