Znicz, świeczka

i

Autor: Pixabay

Tragiczne doniesienia

Nie żyje były piłkarz znanego klubu. Przyjaciele patrzyli, jak umierał, miał tylko 48 lat

2023-01-25 10:16

Tragiczna wiadomość obiegła piłkarskie Włochy. W wieku 48 lat zmarł były piłkarz AC Milan Patrizio Billio. Były zawodnik klubu z Mediolanu i wieloletni trener akademii klubowej, zmarł na zawał serca, grając ze swoimi przyjaciółmi w padla. Piłkarskie Włochy pogrążyły się w żałobie.

Piłkarskie Włochy pogrążyły się w żałobie. W wieku 48 lat zmarł były piłkarz i trener klubowej akademii AC Milan - Patrizio Billio. Do odejścia eks-zawodnika doszło w wyjątkowo przykrych okolicznościach - w poniedziałek 23 stycznia 2023 roku rozgrywał on ze swoimi przyjaciółmi mecz w padla i w trakcie rozgrywki doznał bolesnego zawału serca, który pozbawił go życia.

Tragedia we Włoszech. Były piłkarz AC Milan zmarł w wieku 48 lat

Patrizio Billio w trakcie lat swojej kariery występował w drużynach młodzieżowych AC Milan i próbował swoich sił także w drużynach Crystal Palace i Aberdeen FC. Po latach kariery, wrócił on do klubu z Mediolanu, aby objąć pozycję trenera grup młodzieżowych akademii przedstawicieli Serie A w Kuwejcie. O śmierci Billio poinformowały najpierw włoskie media, ale swoje kondolencje przedstawili także przedstawiciele europejskiego giganta piłkarskiego. 

- Przedwcześnie odszedł od nas Patrizio Billio, który dorastał w naszych szkółkach młodzieżowych, a od 2011 roku pracował jako trener w naszej szkółce w Kuwejcie. Cała rodzina Rossoneri łączy się w bólu z jego bliskimi. Spoczywaj w pokoju Patrizio - napisał AC Milan na swoich mediach społecznościowych.

Sonda
Czy Milan obroni w tym sezonie Scudetto?
Najnowsze