Piotr Zieliński

Autor: Cyfrasport Piotr Zieliński w barwach SSC Napoli

Włosi BEZLITOŚNI dla Piotra Zielińskiego. Nieźle mu się oberwało, padły mocne słowa

2021-02-11 9:56

Piotr Zieliński niejednokrotnie pokazywał kibicom Napoli oraz włoskim dziennikarzom, że będąc w formie potrafi odmieniać losy meczów "Azzurrich". Ostatnie spotkanie ekipy z Neapolu w Pucharze Włoch przeciwko Atalancie do takich meczów się jednak nie zaliczy. Polak opuścił boisko po niemal godzinie gry i nie uniknął krytyki ze strony włoskich mediów, które nie przebierały w słowach opisując jego ostatni występ.

Napoli mierzyło się w półfinale Pucharu Włoch z Atalantą i po tym, jak ekipa Piotra Zielińskiego zremisowała pierwszy mecz 0:0, w drugiej odsłonie tej rywalizacji rywale z Bergamo okazali się o klasę lepsi, wygrywając całe spotkanie 3:1. Podopieczni Gennaro Gattuso nie prezentowali takich umiejętności, do jakich przywykli kibice drużyny z Neapolu oraz włoscy dziennikarze sportowi, który w ostrych słowach postanowili podsumować grę Napoli.

Jednym z piłkarzy, który został oceniony bardzo surowo okazał się Piotr Zieliński. Polski pomocnik zagrał w meczu nieco ponad 60 minut i przed opuszczeniem boiska zarobił jeszcze żółtą kartkę za faul na rywalu. W ostatnich meczach Zieliński błyszczał formą, niemalże dyrygując grą swojego zespołu, jednak w tym przypadku było zupełnie inaczej.

Zieliński otrzymał najniższą notę od dziennika La Gazzetta dello Sport, która w dziesięciostopniowej skali oceniła Polaka zaledwie na cztery punkty. Podobną notę pomocnik otrzymał od Correire dello Sport, które zdecydowało się przyznać mu o pół punktu więcej. Według tych dzienników, Zieliński w pierwszej połowie spotkania z Atalantą nie pokazał kompletnie nic, dając się ogrywać rywalom. Nieco lepiej oceniona została jego gra po przerwie, jednak zdaniem Włochów, Polak był zbyt słaby, aby pozostać na murawie.

Sprawdź: Taki MAJĄTEK ma Mariusz Pudzianowski. Kwoty są PORAŻAJĄCE, od tych pieniędzy dwoi się w oczach!