Neymar, PSG

Autor: East News Neymar w barwach PSG.

Neymar zaatakowany przez kiboli Olympique Marsylia. To było piekło! [WIDEO]

2017-10-23 12:22

W niedzielny wieczór na Stade Velodrome odbył się klasyk francuskiej Ligue 1 Olympique Marsylia - PSG. Mecz stał na wysokim poziomie i zakończył się remisem 2:2, ale po końcowym gwizdku najwięcej i tak mówiło się o Neymarze. Brazylijczyk najpierw został zaatakowany przez kiboli gospodarzy, którzy rzucali w niego butelkami i innymi przedmiotami, a później wyleciał z boiska za idiotyczną czerwoną kartkę.

Starcia Olympique Marsylia z PSG od lat budzą wielkie emocje i nie inaczej było tym razem. Szczególnie, że na Stade Velodrome przyjechał lider francuskiej Ligue 1, który w tym sezonie jeszcze nie przegrał. Dlatego też na trybunach przez całe spotkanie było bardzo gorąco, o co zadbali słynący ze swojego fanatyzmu kibice gospodarzy.

Niestety poza żywiołowym i głośnym dopingiem czy efektownym racowiskiem nie zabrakło też nieco bardziej przykrych incydentów. Szczególnie w drugiej połowie. W 73. minucie PSG wywalczyło rzut rożny. Do stojącej przy chorągiewce piłki podszedł Neymar, ale niestety miejscowi kibole dali o sobie znać. Zaczęli obrzucać Brazylijczyka czym popadnie - To była już przesada. W moim kierunku leciały patyki, soki, nawet Coca-Cola. To nie piłka nożna - żalił się po meczu zawodnik paryżan, który długo nie był w stanie wykonać stałego fragmentu gry.

W pewnym momencie do akcji musiała wkroczyć ochrona, która starała się uspokoić szalejących fanów Marsylii. To jednak na wiele się nie zdało. Cała ta nieprzyjemna sytuacja najwyraźniej wytrąciła z równowagi Neymara, który do tego momentu grał całkiem niezły mecz i zdobył nawet gola. Ale w końcówce spotkania zupełnie się zagotował. Po faulu jednego z rywali natychmiast do niego doskoczył i odepchnął na oczach sędziego. Miał już na koncie żółtą kartkę, a arbiter pokazał mu drugą i odesłał do szatni. Francuski klasyk zakończył się wynikiem 2:2, bowiem wyrównującą bramkę na sekundy przed końcem zdobył Edinson Cavani.