Zbigniew Bródka

i

Autor: Cyfra Sport Zbigniew Bródka

Polski mistrz olimpijski ogłosił ważną decyzję. Zbigniew Bródka zrobi to po raz ostatni

2022-02-18 20:04

Zaskakujące informacje przekazał polski mistrz olimpijski z Soczi z 2014 roku. Wszystko wskazuje na to, że Zbigniew Bródka kończy swoją sportową karierę. Zapewnił kibiców, że w ostatnim, sobotnim starcie da z siebie wszystko. Na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie pojedzie w wyścigu ze startu wspólnego. Czy zdoła zdobyć kolejny medal olimpijski?

Mistrz olimpijski z Soczi w łyżwiarstwie szybkim na 1500 m Zbigniew Bródka będzie w sobotę ścigać się w wyścigu ze startu wspólnego. W przedostatnim dniu igrzysk w Pekinie na torze łyżwiarskim wystąpią także inni Polacy. Ponadto wystartują biegacze narciarscy i alpejczycy. Przed trwającym sezonem 37-letni Bródka nie startował w zawodach, a jedynie trenował, i wydawało się, że wkrótce zakończy karierę. Tej zimy wrócił jednak do wyczynowego sportu i udało mu się wywalczyć kwalifikację olimpijską w biegu ze startu wspólnego oraz na swoim koronnym dystansie 1500 m.

NIE PRZEGAP! Piotr Michalski otarł się o medal w Pekinie! Zadecydowało 0.08 sekundy. Ale pech

Pekin 2022: Zbigniew Bródka kończy karierę?!

Już w trakcie igrzysk Bródka zrezygnował z rywalizacji na 1500 m z powodu urazu mięśnia przywodziciela uda. "Informuję z bólem, że niestety nie wystartuję jutro (8 lutego - PAP) na 1500 m w Pekinie. Przepraszam państwa, ale nie była to łatwa decyzja, mimo wszystko uważam, że jedyna słuszna" - napisał w mediach społecznościowych zawodnik, który w tym roku i w 2018 w Pjongczangu był chorążym polskiej reprezentacji w trakcie ceremonii otwarcia igrzysk.

Sonda
Czy Zbigniew Bródka powalczy o medal w Pekinie?

W piątek Bródka zasugerował, że będzie to jego ostatni start w karierze na dużej imprezie. "Od Pekinu do Pekinu - mogę dziś napisać. Historia zatoczyła koło, ponieważ moja przygoda z zawodami mistrzowskimi zaczęła się właśnie tutaj w 2004 r. na Mistrzostwach Świata Juniorów w short tracku i zakończy się w Pekinie na Igrzyskach Olimpijskich w 2022 r. Dorosła, bo osiemnastoletnia kariera na najwyższym poziomie, w trakcie której zdobyłem to, co najważniejsze, czyli złoto olimpijskie, ale na podsumowanie będzie jeszcze czas" - napisał Bródka.

NIE PRZEGAP! Był setne od medalu w Pekinie. Michalskiemu łamał się głos: – Nie wiem, co powiedzieć... Cieszę się, ale...

Podziękował fizjoterapeutce Magdalenie Trzaskowskiej za zaleczenie kontuzji i zwrócił się do kibiców: "Proszę Was jedynie, abyście trzymali mocno za mnie kciuki, a ja dam z siebie jak zawsze wszystko". Oprócz Bródki w wyścigu ze startu wspólnego wystartuje Artur Janicki, a w rywalizacji pań Magdalena Czyszczoń i Karolina Bosiek. Półfinały mężczyzn o godz. 8 czasu polskiego, kobiet - o 8.45.

Najnowsze