Piłka nożna

Autor: pixabay.com Piłka nożna, narożnik boiska

Ciężko wywalczona bramka ratuje spotkanie Celta Vigo - Almeria 1:0

2024-03-01 7:00

W dniu 01-03-2024 o godzinie 21:00 na stadionie Abanca-Balaídos w Vigo odbył się mecz 27. kolejki La Liga pomiędzy Celtą Vigo a Almerią. W tym spotkaniu Celta Vigo zdobyła jednego gola, podczas gdy Almeria nie zdołała strzelić żadnej bramki.

Poprzednie mecze Celta Vigo - Almeria

W ostatnich trzech meczach pomiędzy Celtą Vigo a Almerią zanotowano różne wyniki. Pierwszy mecz odbył się na stadionie Power Horse - Los Juegos Mediterráneos w Almerii 29 października 2022 roku, gdzie Almeria wygrała 3:1 z Celtą Vigo. Drugi mecz miał miejsce na stadionie Abanca-Balaídos w Vigo 2 kwietnia 2023 roku i zakończył się remisem 2:2. Ostatni mecz został rozegrany ponownie na stadionie Power Horse - Los Juegos Mediterráneos w Almerii 1 września 2023 roku, gdzie Celta Vigo zwyciężyła 3:2. Stosunek bramek w rozegranych meczach Almeria: 7, Celta Vigo: 6

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu pomiędzy Celtą Vigo a Almerią zakończyła się wynikiem 0:0. W 21 minucie Bamba, zawodnik Celty Vigo, oddał strzał na bramkę, jednak po weryfikacji za pomocą systemu VAR gol został nieuznany z powodu spalonego. W 45+2 minucie doszło do zmiany w drużynie Almerii - Leo Baptistao wszedł na boisko, zastępując Romero.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu pomiędzy Celtą Vigo a Almerią, który odbył się w Vigo, gospodarze zdołali zdobyć jedynego gola, kończąc spotkanie wynikiem 1:0 na swoją korzyść. W 60 minucie trener Celty Vigo zdecydował się na zmianę w swojej drużynie - Allende wszedł na boisko, zastępując Douvikasa. Trzy minuty później trener Almerii również dokonał zmiany - Arribas wszedł na boisko, zastępując Lozano oraz Ramazani zastąpił Embarbę.

W 65 minucie zawodnik Langa z drużyny Almeria otrzymała czerwoną kartkę za brutalne zachowanie. To było ważne wydarzenie, które wpłyneło na dalszy przebieg meczu. W 68 minucie trener Almerii postanowił dokonać kolejnych zmian - Centelles wszedł na boisko, zastępując Robertone oraz Lopy zastąpił Vierę. W 71 minucie sędzia ukarał zawodnika Sancheza z Celty Vigo żółtą kartką za niesportowe zachowanie. W 73 minucie to właśnie gracz Mingueza strzelił gola dla Celtów Vigo, dając swojej drużynie prowadzenie.

W 78 minucie zawodnik Lopy z drużyny Almeria otrzymała żółtą kartkę za faul. W 79 minucie trener Celty Vigo dokonał kolejnej zmiany - Cervi wszedł na boisko, zastępując Sancheza. W 89 minucie trener Celty Vigo postanowił wprowadzić na boisko Alvareza, który zastąpił Mingueza. W ostatnich minutach meczu, w 90 minucie, trener Celty Vigo dokonał dwóch zmian - Sotelo wszedł na boisko, zastępując de la Torre oraz Radovanovic z drużyny Almeria otrzymała żółtą kartkę za faul. Podsumowując, druga połowa meczu pomiędzy Celtą Vigo a Almerią była pełna zmian personalnych i kartek dla obu drużyn.

Jednak to gospodarze zdołali zdobyć jedynego gola, kończąc spotkanie wynikiem 1:0 na swoją korzyść.

Gole oczekiwane 1.37 0.11

Drużyna Celta Vigo przed meczem zajmowała 17 miejsce w tabeli. Do tej pory wygrała 4 mecze, zremisowała 9 meczy, a przegrała 13. Suma ich punktów wynosiła 21. Po wygranej w ostatnim meczu zdobyli dodatkowe 3 punkty, co daje im aktualnie 24 punkty. Drużyna Almeria przed meczem zajmowała 20 miejsce w tabeli. Do tej pory nie wygrała żadnego meczu, zremisowała 9 razy, a przegrała 17 razy. Suma ich punktów wynosiła tylko 9. Po ostatnim meczu sytuacja się nie zmieniła dla drużyny Almerii, która nadal posiada tyle samo punktów - czyli 9. Natomiast drużyna Celta Vigo po zdobyciu kolejnych trzech punktów awansowała na pozycję z sumą punktów równą 24.

La Liga - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Celtą Vigo a Almerią, przyszłe spotkania obydwóch drużyn wyglądają następująco: Mecz pomiędzy Realem Madryt a Celtą Vigo odbędzie się 10 marca 2024 roku o godzinie 18:30 na stadionie Santiago Bernabéu w Madrycie. Natomiast mecz Almerii z Sevillą zaplanowano na 11 marca 2024 roku o godzinie 21:00 na stadionie Power Horse w Almeríi.