piłka nożna

Autor: pixabay.com Bramkarz

Dominacja GKS Jastrzębie nad Sandecją Nowy Sącz - wynik 3:1

2024-03-02 7:00

W dniu 02-03-2024 o godzinie 12:00 w miejscowości Niepołomice odbył się mecz pomiędzy Sandecją Nowy Sącz a GKS-em Jastrzębie, będący częścią 22 kolejki II Ligi. Wynik spotkania to Sandecja Nowy Sącz - 1, GKS Jastrzębie - 3.

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu Sandecji Nowy Sącz z GKS-em Jastrzębie zakończyła się wynikiem 0:2 na korzyść drużyny GKS Jastrzębie. Już w 3 minucie Matuszek z drużyny GKS otrzymał żółtą kartkę. W 5 minucie Bednarski strzelił gola dla GKS-u, dając swojej drużynie prowadzenie. W kolejnej minucie, czyli w 6. , Buchta z Sandecji otrzymał żółtą kartkę. Następnie, w 9 minucie Slaby z Sandecji również został ukarany żółtą kartką.

W 11 minucie Ali zdobył drugiego gola dla GKS-u, powiększając przewagę swojej drużyny. W 34 minucie Baranowski z GKS otrzymał żółtą kartkę, a w 43 minucie Potoma z Sandecji również został ukarany żółtą kartką.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Sandecja Nowy Sącz z GKS-em Jastrzębie, który odbył się w Niepołomicach, gospodarze próbowali odrobić straty po pierwszej połowie, w której przegrywali 0:2. Już w 46 minucie trener Sandecji dokonał zmiany, wprowadzając na boisko Kwietniewskiego zastępującego Slabego. Niestety, mimo kolejnych zmian personalnych w drużynie Sandecji (Talar za Kaminskiego oraz Vaclavik za Brylę), nie udało im się zdobyć bramki przez dłuższy czas. W 66 minucie zawodnik Wolsztynski otrzymał żółtą kartkę, a trzy minuty później cała drużyna Sandecji został ukarany tym samym ostrzeżeniem.

Sytuacja dla gospodarzy pogorszyła się jeszcze bardziej w 75 minucie, gdy Potoma otrzymał czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Jednak w 80 minucie nadeszła chwila radości dla Sandecji Nowy Sącz, gdy udało im się zdobyć bramkę i zmniejszyć stratę do 1:2. Wkrótce potem trener dokonał kolejnej zmiany, wprowadzając Marcinho za Wolsztynskiego. Niestety dla gospodarzy, w 89 minucie to GKS Jastrzębie zdobył kolejną bramkę, tym razem strzałem Araujo Guilherme. Mecz zakończył się wynikiem 1:3 na korzyść gości.

Podsumowując, mimo starań Sandecji Nowy Sącz, nie udało im się odrobić strat z pierwszej połowy i ostatecznie przegrali mecz z GKS-em Jastrzębie 1:3.

Po meczu GKS Jastrzębie zajmuje 16 miejsce w tabeli, a Sandecja Nowy Sącz pozostaje na 17 miejscu. GKS Jastrzębie wygrał 6 meczy, zremisował 7 i przegrał 8, co daje im sumę punktów równą 25. Natomiast Sandecja Nowy Sącz wygrała 4 mecze, zremisowała 6 i przegrała 10, co daje im sumę punktów równą 18.

II Liga - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu pomiędzy Sandecją Nowy Sącz a GKS-em Jastrzębie, oba zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. Mecz Sandecji Nowy Sącz z Raduniem Stężyca odbędzie się 5 marca 2024 roku o godzinie 13:00 na stadionie przy ulicy Kusocińskiego w Niepołomicach. Natomiast mecz Polonii Bytom z GKS-em Jastrzębie zostanie rozegrany 8 marca 2024 roku o godzinie 18:00 na stadionie Polonii w Bytomiu.