Mecz piłkarski

Autor: Bartosz Orliński Mecz piłkarski

Dominacja Legii Warszawa w meczu z Zagłębiem Lubin

2023-12-04 7:00

W dniu 03-12-2023 o godzinie 15:00 odbył się mecz pomiędzy Zagłębiem Lubin a Legią Warszawa w ramach 17 kolejki Ekstraklasy. Spotkanie miało miejsce na stadionie Zagłębia w Lubinie. Wynik tego meczu to Zagłębie Lubin 0, Legia Warszawa 3.

Poprzednie mecze Zagłębie Lubin - Legia Warszawa

W ostatnich trzech meczach między Zagłębiem Lubin a Legią Warszawa doszło do dwóch zwycięstw drużyny z Warszawy i jednego zwycięstwa drużyny z Lubina. Pierwszy mecz odbył się na stadionie Zagłębia Lubin w dniu 4 lutego 2022 roku, gdzie Legia Warszawa pokonała gospodarzy wynikiem 3:1. Drugi mecz miał miejsce na stadionie Legii w Warszawie 23 lipca 2022 roku, a Legia ponownie wygrała tym razem 2:0. Ostatni mecz odbył się na stadionie Zagłębia Lubin w dniu 4 lutego 2023 roku, gdzie Legia Warszawa odniosła zwycięstwo wynikiem 2:1. Stosunek bramek w rozegranych meczach Legia Warszawa: 7, Zagłębie Lubin: 2

Pierwsza połowa wczorajszego meczu pomiędzy Zagłębiem Lubin a Legią Warszawa zakończyła się wynikiem 2:0 dla drużyny gości. W drugiej minucie meczu bramkę dla Legii zdobył Augustyniak po asyście Pankova, a już w czwartej minucie Pankov sam wpisał się na listę strzelców.

W drugiej połowie wczorajszego meczu pomiędzy Zagłębiem Lubin a Legią Warszawa, gospodarze nie zdołali odwrócić losów spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:0 dla Legii Warszawa. W 60 minucie trener Zagłębia Lubin postanowił dokonać zmiany w składzie, wprowadzając na boisko Poletanovica, który zastąpił Makowskiego. Cztery minuty później Legia zdobył kolejną bramkę, a strzelcem był Josue.

W 65 minucie trener gości również dokonał zmiany, wprowadzając Jedrzejczyka za Pankova. W 72 minucie to drużyna Zagłębia Lubin postanowiła dokonać zmiany w składzie, a Chodyna wszedł na boisko zastępując Pienko. Następnie w 73 minucie Munoz wszedł na boisko za Kurminowskiego. W 78 minucie trener Legii Warszawa przeprowadził podwójną zmianę - Dias wszedł za Wszolka, a Strzałek zastąpił Josue. W 81 minucie żółtą kartkę otrzymał Elitim z drużyny Legii Warszawa.

W końcowych minutach meczu trener Zagłębia Lubin również dokonał dwóch zmian - Bohar wszedł na boisko za Wdowiaka, a Mroz zastąpił Buletse. W 90 minucie trener Legii Warszawa dokonał dwóch zmian - Rejczyk wszedł na boisko za Elitima, a Rosolek zastąpił Muciego. Cały mecz zakończył się wynikiem: Zagłębie Lubin 0, Legia Warszawa 3.

Procent dokładnych podań 81% 82%

Przed meczem sytuacja każdej drużyny wyglądała następująco: Zagłębie Lubin miało 0 punktów, a Legia Warszawa 3 punkty. Po meczu, w którym Legia Warszawa zdobyła 3 gole, drużyna ta zajmuje obecnie 5 miejsce w tabeli. Do tej pory Legia Warszawa wygrała 8 mecze, zremisowała 4 mecze i przegrała 4 mecze, co daje im sumę punktów wynoszącą 28. Natomiast Zagłębie Lubin zajmuje obecnie 7 miejsce w tabeli. Do tej pory drużyna ta wygrała 7 meczy, zremisowała 3 mecze i przegrała 7 meczy, co daje im sumę punktów wynoszącą 24. Po meczu obydwie drużyny zdobyły po jednym punkcie. Aktualna punktacja przedstawia się następująco: Zagłębie Lubin ma teraz 25 punktów.

Ekstraklasa - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Zagłębiem Lubin a Legią Warszawa, oba zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. Mecz pomiędzy Ruchem Chorzów a Zagłębiem Lubin odbędzie się 8 grudnia 2023 roku o godzinie 18:00 na stadionie Śląski w Chorzowie. Natomiast mecz ŁKS-u Łódź z Legią Warszawa zaplanowany jest na 10 grudnia 2023 roku o godzinie 15:00 na stadionie Miejskim ŁKS w Łodzi.