Mecz piłkarski

Autor: Bartosz Orliński Mecz piłkarski

Dominacja Radomiaka Radom nad Widzewem Łódź - wynik 3:0

2023-12-03 7:00

W dniu 2 grudnia 2023 roku o godzinie 17:30 na stadionie Miejskim Widzewa w Łodzi odbył się mecz pomiędzy drużynami Widzew Łódź i Radomiak Radom, należący do 17. kolejki Ekstraklasy. W wyniku tego spotkania drużyna Widzewa Łódź przegrała z Radomiakiem Radom wynikiem 0:3.

Poprzednie mecze Widzew Łódź - Radomiak Radom

W ostatnich trzech meczach między Widzewem Łódź a Radomiakiem Radom doszło do różnych wyników. Pierwszy mecz, który odbył się 26 lutego 2021 roku na stadionie Miejskim Widzewa Łódź w Łodzi, zakończył się remisem 1:1. Kolejne spotkanie miało miejsce 6 listopada 2022 roku na tym samym stadionie i również zakończyło się porażką Widzewa Łódź, tym razem wynikiem 1:3 na korzyść Radomiaka Radom. Ostatni mecz odbył się 21 maja 2023 roku na stadionie Lekkoatletyczno-Piłkarskim Im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Radomiu. Tym razem to Radomiak Radom odniósł zwycięstwo, wygrywając 3:1 z Widzewem Łódź. Stosunek bramek w rozegranych meczach Radomiak Radom: 7, Widzew Łódź: 3

Pierwsza połowa wczorajszego meczu Widzewa Łódź z Radomiakiem Radom zakończyła się wynikiem 2:0 dla drużyny Radomiaka Radom. W 33 minucie zawodnik Widzewa Łódź, Zyro, otrzymał żółtą kartkę. Pięć minut później, w 38 minucie, bramkę dla Radomiaka zdobył Semedo. W 44 minucie Semedo również otrzymał żółtą kartkę. W ostatniej minucie pierwszej połowy, czyli w 45+4 minucie, Semedo ponownie strzelił bramkę dla swojej drużyny po asyście Pedro.

W drugiej połowie wczorajszego meczu pomiędzy Widzewem Łódź a Radomiakiem Radom, który odbył się w Łodzi, gospodarze nie byli w stanie odwrócić losów spotkania.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:0 dla Radomiaka Radom. W 61 minucie trener Widzewa Łódź dokonał czterech zmian. Pawlowski wszedł na boisko, zastępując Kuna, Rondic zastąpił Sancheza, Silva wszedł za Ciganiksa, a Tkacz zagrał za Nunesa. W tym samym czasie trener Radomiaka Radom dokonał jednej zmiany - Pik wszedł na boisko, zastępując Semedo. W 74 minucie to goście zdobyli kolejną bramkę.

Wolski trafił do siatki po asyście Pedro. W 77 minucie trener Widzewa Łódź dokonał kolejnej zmiany - Dawid wszedł na boisko, zastępując Alvareza. W 80 minucie trener Radomiaka Radom dokonał dwóch zmian - Donis wszedł za Wolskiego, Leandro zagrał za Semedo, a Rocha zastąpił Pedro. W końcowej fazie meczu trener gości dokonał jeszcze jednej zmiany - Jakubik wszedł na boisko, zastępując Luizao. Ostatecznie, cały mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla Radomiaka Radom.

Procent dokładnych podań 84% 75%

Po meczu, w którym Radomiak Radom pokonał Widzew Łódź 3:0, drużyna Radomiaka zajmuje obecnie 8. miejsce w tabeli. Do tej pory wygrali oni 6 spotkań, zremisowali 4 i przegrali 7, co daje im sumę punktów wynoszącą 22. Natomiast Widzew Łódź znajduje się na 10. miejscu w tabeli. Do tej pory wygrali oni również 6 meczów, zremisowali 4 i przegrali 7, co daje im taką samą liczbę punktów jak Radomiak - czyli również 22. Po tym meczu obie drużyny zdobyły po jednym punkcie, więc teraz punktacja przedstawia się następująco: Widzew Łódź - 23 punkty.

Ekstraklasa - Następne mecze obydwóch zespołów:

W kolejnych meczach obydwóch drużyn, Widzew Łódź zmierzy się z Puszczą Niepołomice. Spotkanie odbędzie się 11 grudnia 2023 roku o godzinie 19:00 na stadionie Cracovii Im. Józefa Piłsudskiego w Krakowie. Natomiast Radomiak Radom podejmie Górnika Zabrze 9 grudnia 2023 roku o godzinie 15:00 na stadionie Radomiaka w Radomiu.