piłka nożna

Autor: pixabay.com Bramkarz

Dominacja Ruchu Chorzów nad Piastem Gliwice - wynik 3:0

2024-03-01 7:00

W dniu 01-03-2024 o godzinie 20:30 na stadionie Miejskim w Chorzowie odbył się mecz pomiędzy Ruchem Chorzów a Piastem Gliwice w ramach 23 kolejki Ekstraklasy. Wynik spotkania to Ruch Chorzów 3, Piast Gliwice 0.

Poprzednie mecze Ruch Chorzów - Piast Gliwice

W ostatnim czasie odbyły się dwa mecze między Ruchem Chorzów a Piastem Gliwice. Pierwszy mecz został rozegrany na stadionie Miejskim w Chorzowie w dniu 14 lipca 2023 roku. Zakończył się on wynikiem Ruch Chorzów 0 : 1 Piast Gliwice. Drugi mecz odbył się na stadionie Miejskim w Gliwicach w dniu 26 sierpnia 2023 roku i zakończył się remisem 0 : 0. Stosunek bramek w rozegranych meczach Piast Gliwice: 1, Ruch Chorzów: 0

W pierwszej połowie dzisiejszego meczu Ruch Chorzów z Piastem Gliwice, który odbywał się w Chorzowie, gospodarze zdobyli dwie bramki, podczas gdy goście nie zdołali wpisać się na listę strzelców. W 32 minucie zawodnik o nazwisku Szczepan nie trafił z rzutu karnego dla Ruchu Chorzów. Jednak już w 34 minucie gracz o nazwisku Dadok strzelił gola dla swojej drużyny, dając jej prowadzenie 1:0.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu pomiędzy Ruchem Chorzów a Piastem Gliwice, który odbył się w Chorzowie, gospodarze utrzymali swoją przewagę. W 46 minucie trener drużyny Piasta Gliwice zdecydował się na dwie zmiany - Felix wszedł na boisko zastępując Dziczka, a Miguelito zastąpił Czerwińskiego. Jednak już w 48 minucie Holubek z drużyny Piasta Gliwice otrzymał żółtą kartkę.

W 55 minucie trener Ruchu Chorzów dokonał zmiany - Bartolewski wszedł na boisko zastępując Wojtowicza. To jednak nie przeszkodziło graczowi o nazwisku Szczepan w strzeleniu gola dla Ruchu Chorzów w 56 minucie. W 64 minucie trener drużyny Piasta Gliwice dokonał dwóch zmian - Kostadinov wszedł na boisko zastępując Chrapka, a Szczepański zastąpił Krykuna. Niestety dla gości, to jednak nie pomogło im zdobyć bramki. W 67 minucie to kolejny zawodnik Ruchu Chorzów, Sikora, strzelił gola dla swojej drużyny i podwyższył wynik na 3:0.

W 73 minucie trener Ruchu Chorzów dokonał dwóch zmian - Novothny wszedł na boisko zastępując Szczepana, a Wilak zastąpił Kozaka. W 74 minucie Novothny miał okazję do strzelenia gola, jednak po weryfikacji systemem VAR gol został nieuznany ze względu na spalony. W 83 minucie trener Ruchu Chorzów dokonał kolejnej zmiany - Foszmanczyk wszedł na boisko zastępując Vlkanova. Jednak już w tej samej minucie Dadok z drużyny Ruchu Chorzów otrzymał żółtą kartkę. W 85 minucie trener drużyny Piasta Gliwice dokonał ostatniej zmiany - Liszewski wszedł na boisko zastępując Ameyawa.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem: Ruch Chorzów: 3, Piast Gliwice: 0.

Procent dokładnych podań 83% 82%

Podsumowując sytuację drużyn Ruch Chorzów i Piast Gliwice, przed meczem Piast zajmował 12. miejsce w tabeli, natomiast Ruch był na 17. pozycji. Do tej pory Piast wygrał 4 mecze, zremisował 13 i przegrał 4, co dało im sumę punktów wynoszącą 25. Natomiast Ruch wygrał tylko jeden mecz, zremisował 12 i przegrał dziewięć, co przełożyło się na sumę punktów równą 15. W tym konkretnym meczu zwyciężyła drużyna Ruchu Chorzów, zdobywając tym samym trzy punkty. Po dodaniu tych punktów aktualna sytuacja prezentuje się następująco: Ruch Chorzów ma obecnie 18 punktów, a Piast Gliwice utrzymuje swoje dotychczasowe 25 punktów.

Ekstraklasa - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Ruchem Chorzów a Piastem Gliwice, oba zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. Mecz Stali Mielec z Ruchem Chorzów odbędzie się 10 marca 2024 roku o godzinie 12:30 na stadionie Miejskim w Mielcu. Natomiast mecz Piasta Gliwice z Radomiakiem Radom odbędzie się 8 marca 2024 roku o godzinie 18:00 na stadionie Miejskim w Gliwicach.