piłka nożna

Autor: AnnRos/Pixabay.com

Sensacja w Poznaniu! Widzew zdominował faworyzowanego Lecha

2023-11-26 19:57

W meczu pomiędzy Lechem Poznań a Widzewem Łódź w ramach 16 kolejki Ekstraklasy doszło do sensacji. Drużyna gospodarzy przegrała z Widzewem 1:3.

Poprzednie mecze Lech Poznań - Widzew Łódź

W ostatnich trzech meczach pomiędzy Lechem Poznań a Widzewem Łódź wygrana była rozłożona między obie drużyny. Pierwszy mecz, który odbył się 18 czerwca 2022 roku na stadionie w Poznaniu, zakończył się zwycięstwem Widzewa wynikiem 2:1. Drugi mecz, który odbył się 4 września 2022 roku również na stadionie w Poznaniu, zakończył się zwycięstwem Lecha Poznań wynikiem 2:0. Ostatni mecz, który odbył się 19 marca 2023 roku na stadionie Widzewa w Łodzi, zakończył się zwycięstwem Lecha Poznań wynikiem 2:1. Stosunek bramek w rozegranych meczach Lech Poznań: 5, Widzew Łódź: 3

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu Lecha z Widzewem zakończyła się wynikiem 1:0 dla drużyny gości. W 16 minucie Alvarez zdobył bramkę po asyście od Kuna.

W 52 minucie sędzia ukarał żółtą kartką Kuna z drużyny Widzewa Łódź. Kilka minut później, w 58 minucie, trener Widzewa dokonał dwóch zmian: Terpiłowski wszedł na boisko, zastępując Nunesa, a Zieliński zastąpił Stępińskiego. W odpowiedzi trener Lecha Poznań również dokonał dwóch zmian w 64 minucie: Gholizadeh wszedł na boisko za Ba Louę, a Hotić zastąpił Anderssona. W 72 minucie trener Widzewa wprowadził Rondica za Sancheza. Z kolei w 77 minucie trener Lecha postanowił dokonać kolejnej zmiany i Szymczak wszedł na boisko za Marchwińskiego.

Kilka minut później, w 79 minucie, Milić otrzymał żółtą kartkę. Widzew Łódź również dokonał dwóch zmian w 80 minucie: Ciganiks wszedł na boisko za Silvę, a Pawłowski zastąpił Alvareza. W 83 minucie Pawłowski został ukarany żółtą kartką. W końcówce meczu, w 88 minucie, Lech Poznań zdobył bramkę dzięki Karlstromowi po asyście Szymczaka. Jednak Widzew Łódź odpowiedział szybko i w 90+3 minucie Klimek strzelił bramkę po asyście Rondica.

Na dodatek, w 90+6 minucie Pawłowski zdobył kolejną bramkę dla Widzewa. Na koniec meczu wynik brzmiał: Lech Poznań 1, Widzew Łódź 3. Warto zaznaczyć, że Murawski otrzymał żółtą kartkę w ostatniej minucie spotkania.

Ekstraklasa - Następne mecze obydwóch zespołów:

Lech Poznań po rozegranym meczu z Widzewem Łódź będzie kontynuował swoje zmagania w lidze. Ich kolejne spotkanie odbędzie się 2 grudnia 2023 roku o godzinie 20:00 na stadionie Suzuki Arena w Kielcach. Przeciwnikiem Lecha będzie drużyna Korony Kielce. Widzew Łódź również nie zwalnia tempa i po meczu z Lechem Poznań czeka ich kolejne starcie. Spotkanie to zaplanowano na ten sam dzień, czyli 2 grudnia 2023 roku, jednak o godzinie 17:30. Mecz zostanie rozegrany na stadionie Miejskim Widzewa w Łodzi, a przeciwnikiem Widzewa będzie drużyna Radomiaka Radom. Oba te mecze zapowiadają się emocjonująco i będą doskonałą okazją dla obydwóch drużyn do zdobycia kolejnych punktów i umocnienia swojej pozycji w tabeli ligowej.