Piłka nożna

Autor: pixabay.com Akcja bramkowa, rzut wolny

Dramatyczny remis 0:0 w meczu Warta Poznań - Radomiak Radom

2024-02-26 7:00

W dniu 26-02-2024 o godzinie 19:00 na stadionie Respect Energy w Grodzisku Wielkopolskim odbył się mecz Ekstraklasy 22. kolejki pomiędzy Wartą Poznań a Radomiakiem Radom. Wynik spotkania to remis 0:0.

Poprzednie mecze Warta Poznań - Radomiak Radom

W ostatnich trzech meczach pomiędzy Wartą Poznań a Radomiakiem Radom padło wiele goli. Pierwsze spotkanie odbyło się na stadionie Lekkoatletyczno-Piłkarskim Im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Radomiu dnia 31 października 2022 roku. W tym meczu Radomiak Radom zdobył 2 gole, ale to Warta Poznań była zwycięzcą, zdobywając 3 gole. Drugi mecz miał miejsce na stadionie Groclinu Dyskobolii w Grodzisku Wielkopolskim dnia 15 maja 2023 roku. Tym razem to Radomiak Radom wygrał, zdobywając 2 gole, podczas gdy Warta Poznań strzeliła tylko jednego gola. Ostatnie starcie odbyło się na stadionie Im. Braci Czachorów w Radomiu dnia 19 sierpnia 2023 roku. Ponownie to Radomiak Radom okazał się lepszy, zdobywając 3 gole, natomiast Warta Poznań strzeliła tylko 2 gole. W sumie, w tych trzech meczach padło aż 15 goli - po stronie Radomiaka było ich 8, a po stronie Warty -7. Stosunek bramek w rozegranych meczach Radomiak Radom: 7, Warta Poznań: 6

Przebieg spotkania

W pierwszej połowie dzisiejszego meczu pomiędzy Wartą Poznań a Radomiakiem Radom, który odbył się w Grodzisku Wielkopolskim, gospodarze nie zdołali zdobyć żadnej bramki. Wynik na przerwę to 0:0. W 15 minucie sędzia ukarał żółtą kartką Machado z drużyny Radomiaka Radom.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu pomiędzy Wartą Poznań a Radomiakiem Radom, który odbył się w Grodzisku Wielkopolskim, żadna z drużyn nie zdołała zdobyć gola. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:0. W 65 minucie trener Warty Poznań postanowił dokonać dwóch zmian w swojej drużynie.

Gracz Kupczak wszedł na boisko, zastępując Tiru, natomiast Vizinger zastąpił Matuszewskiego. Niestety, te zmiany nie przyniosły oczekiwanych efektów. Kolejną zmianę w drużynie Radomiaka Radom przeprowadzono w 69 minucie. Gracz Vagner wszedł na boisko, zastępując Jardela. Obie drużyny starały się stworzyć sytuacje bramkowe, jednak żadna nie była skuteczna.

W 72 minucie trener Warty Poznań postanowił wprowadzić kolejnego zawodnika - Kielba wszedł na boisko, zastępując Prikryla. Niestety, żadna ze zmian nie przyczyniła się do zdobycia gola przez gospodarzy. W 73 minucie kolejną zmianę przeprowadziła drużyna Warty Poznań - Eppel wszedł na boisko, zastępując Zurawskiego. Obie drużyny starały się stworzyć sytuacje bramkowe, jednak bramkarze byli skuteczni w swojej obronie. W 75 minucie trener Radomiaka Radom dokonał dwóch zmian.

Gracz Jordao wszedł na boisko, zastępując Wolskiego, natomiast Okoniewski zastąpił Semedo. Mimo tych zmian żadna z drużyn nie potrafiła pokonać bramkarza przeciwnika. W 79 minucie trener Warty Poznań postanowił wprowadzić Savica na boisko, zastępując Luisa. Obie drużyny starały się zdobyć gola, jednak obrony były skuteczne. W doliczonym czasie gry, w 90+1 minucie, Vizinger otrzymał żółtą kartkę za faul.

Mimo tego incydentu żadna z drużyn nie potrafiła wykorzystać sytuacji i zdobyć gola. Podsumowując drugą połowę meczu pomiędzy Wartą Poznań a Radomiakiem Radom można stwierdzić, że obie drużyny miały wiele okazji do zdobycia gola, jednak bramkarze byli skuteczni w swojej obronie. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 0:0.