Mecz piłkarski

Autor: Bartosz Orliński Mecz piłkarski

Drygas dwukrotnie trafia do bramki, Miedź Legnica pokonuje Zagłębie Sosnowiec 2:0

2023-11-26 21:16

W 16. kolejce I Ligi odbył się mecz pomiędzy Miedzią Legnica a Zagłębiem Sosnowiec. Spotkanie miało miejsce na stadionie Im. Orła Białego w Legnicy w dniu 26-11-2023. Miedź Legnica wygrała 2:0 z Zagłębiem Sosnowiec.

Poprzednie mecze Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec

W ostatnich trzech meczach między Miedzią Legnica a Zagłębiem Sosnowiec wydarzyło się wiele interesujących rzeczy. Pierwszy mecz odbył się na stadionie Miejskim w Elblągu 13 czerwca 2021 roku. W tym spotkaniu obie drużyny zremisowały 1:1. Następnie, drugi mecz miał miejsce na stadionie Im. Orła Białego w Legnicy 16 października 2021 roku. W tym spotkaniu Miedź Legnica zdominowała Zagłębie Sosnowiec, wygrywając aż 4:0. Ostatni mecz odbył się na stadionie Ludowym w Sosnowcu 26 kwietnia 2022 roku. Tym razem to Miedź Legnica odniosła zwycięstwo, pokonując Zagłębie Sosnowiec wynikiem 2:1. Stosunek bramek w rozegranych meczach Miedź Legnica: 7, Zagłębie Sosnowiec: 2

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu Miedzi Legnica z Zagłębiem Sosnowiec zakończyła się wynikiem 1:0 dla Miedzi Legnica. W 8 minucie meczu zawodnik o nazwisku Drygas zdobył bramkę po asyście Kostka. W 27 minucie żółtą kartkę otrzymał Hoogenhout z drużyny Miedź Legnica.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 dla Miedzi Legnica. W 46 minucie trener drużyny Miedzi Legnica dokonał zmiany, wprowadzając na boisko Zalewskiego, który zastąpił Kostkę.

W 54 minucie zawodnik Camara z drużyny Zagłębie Sosnowiec otrzymał żółtą kartkę. W 64 minucie trener Zagłębia Sosnowiec dokonał zmiany, wprowadzając Fabrego, który zastąpił Bilińskiego. W 65 minucie trener Miedzi Legnica dokonał dwóch zmian - Drzazga wszedł na boisko, zastępując Mansfelda, a Wrzesiński wchodzi na boisko, zastępując Camarę w drużynie Zagłębia Sosnowiec. W tej samej minucie trener drużyny Zagłębia Sosnowiec dokonał kolejnej zmiany - Zielonka wszedł na boisko, zastępując Bębenka. W 68 minucie zawodnik Drygas zdobył bramkę dla Miedzi Legnica.

W 75 minucie trener drużyny Miedzi Legnica dokonał kolejnej zmiany, wprowadzając Stanclika, który zastąpił Drygasa. W 76 minucie trener drużyny Miedzi Legnica dokonał ostatniej zmiany - Guzdek wszedł na boisko, zastępując Michalika. W 77 minucie trener drużyny Zagłębia Sosnowiec dokonał ostatniej zmiany - Klupś wszedł na boisko, zastępując Valencię. Cały mecz zakończył się wynikiem: Miedź Legnica 2 : 0 Zagłębie Sosnowiec.

I Liga - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Miedzią Legnica a Zagłębiem Sosnowiec, oba zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. Mecz Lechii Gdańsk z Miedzią Legnica odbędzie się 3 grudnia 2023 roku o godzinie 12:40 na stadionie Polsat Plus Arena w Gdańsku. Natomiast mecz Zagłębia Sosnowiec z Motorem Lublin zaplanowany jest na 8 grudnia 2023 roku o godzinie 20:30 na stadionie Arcelormittal Park w Sosnowcu.