piłka nożna

Autor: pixabay.com

Kallman dwukrotnie trafia do siatki i Cracovia pokonuje Legię 2:0

2023-12-20 7:00

W drugiej kolejce Ekstraklasy, Cracovia Kraków zmierzyła się z Legią Warszawa na stadionie Cracovii Im. Józefa Piłsudskiego w Krakowie. Mecz odbył się 20 grudnia 2023 roku o godzinie 19:00. Wynik spotkania to 2:0 na korzyść Cracovii Kraków.

Poprzednie mecze Cracovia Kraków - Legia Warszawa

W ostatnich trzech meczach pomiędzy Cracovią Kraków a Legią Warszawa, Cracovia odniosła zwycięstwo w pierwszym spotkaniu, które odbyło się na jej własnym stadionie. Wynik tego meczu to 3:0 dla Cracovii. Drugi mecz został rozegrany na stadionie Legii Warszawa i zakończył się remisem 2:2. Ostatni mecz również odbył się na stadionie Legii i tym razem to Legia odniosła zwycięstwo, wygrywając 2:0. W sumie w tych trzech meczach padło łącznie 9 goli. Stosunek bramek w rozegranych meczach Cracovia Kraków: 5, Legia Warszawa: 4

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu Cracovii Kraków z Legią Warszawa zakończyła się wynikiem 1:0 dla gospodarzy. W 7 minucie żółtą kartkę otrzymał Kakabadze z drużyny Cracovii Kraków. W 25 minucie Kallman strzelił gola dla Cracovii Kraków, dając swojej drużynie prowadzenie. W 41 minucie żółtą kartkę otrzymał Gual z drużyny Legia Warszawa, a w 45 minucie Pankov również otrzymał żółtą kartkę dla swojego zespołu.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Cracovia Kraków zmierzyła się z Legią Warszawa. Po pierwszej połowie wynik był korzystny dla Cracovii, która prowadziła 1:0.

Jednak w drugiej części gry to właśnie Cracovia zdołała zdobyć kolejnego gola, dzięki strzałowi Kallmana w 57 minucie. Legia próbowała odwrócić losy spotkania i dokonała kilku zmian personalnych. W 59 minucie na boisko wszedł Gil Dias, zastępując Celhaka, a także Kapustka, który zastąpił Kapuadiego. W 67 minucie Rosolek wszedł za Muciego, a Strzalek za Guala. W końcówce meczu trener Legii wprowadził Bakę na boisko, zastępując Kuna w 73 minucie.

W ostatnich minutach spotkania emocje sięgnęły zenitu i arbiter musiał ukarać zawodników żółtymi kartkami. W 88 minucie Makuch otrzymał żółtą kartkę w barwach Cracovii Kraków, natomiast w doliczonym czasie gry (90+3 minuta) Josue został ukarany żółtą kartką w drużynie Legii Warszawa. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Cracovii Kraków ze stosunkiem bramek 2:0.

Procent dokładnych podań 64% 81%

Podsumowując sytuację drużyn Cracovia Kraków i Legia Warszawa, przed meczem Legia zajmowała 5. miejsce w tabeli, mając 32 punkty. Do tej pory wygrała 9 meczy, zremisowała 5 i przegrała 4. Natomiast Cracovia Kraków była na 16. miejscu z 18 punktami. Wygrała ona 3 mecze, zremisowała 9 i przegrała 6. W meczu pomiędzy tymi drużynami wygrała Cracovia Kraków zdobywając tym samym 3 punkty. Aktualnie Cracovia ma więc 21 punktów, a Legia Warszawa nadal utrzymuje się na pozycji lidera z wynikiem 32 punktów.

Ekstraklasa - Następne mecze obydwóch zespołów:

Mecz Cracovii Kraków z Radomiakiem Radom odbędzie się 10 lutego 2024 roku na stadionie Cracovii Im. Józefa Piłsudskiego w Krakowie. Natomiast mecz Ruchu Chorzów z Legią Warszawa również odbędzie się tego samego dnia, czyli 10 lutego 2024 roku.