Mecz piłkarski

Autor: Bartosz Orliński Mecz piłkarski

Kucka dwukrotnie trafia do bramki - zwycięstwo Slovana nad KI Klaksvik

2023-12-01 7:00

W dniu 30 listopada 2023 roku odbył się mecz pomiędzy drużynami KI Klaksvik i Slovan Bratysława w ramach grupy Grupa A Ligi Konferencji Europy. Spotkanie rozegrano o godzinie 18:45 na stadionie Tórsvøllur w miejscowości Tórshavn, Streymoy. Wynik tego meczu to: KI Klaksvik 1, Slovan Bratysława 2.

Poprzednie mecze KI Klaksvik - Slovan Bratysława

W ostatnim czasie między KI Klaksvik a Slovan Bratysława odbyły się dwa mecze. Pierwszy mecz został rozegrany na stadionie Við Djúpumýrar w miejscowości Klaksvík, Borðoy w dniu 2020-08-21. Zakończył się on wynikiem KI Klaksvik : 3, Slovan Bratysława : 0. Drugi mecz odbył się na stadionie Tehelné Pole w miejscowości Bratysława w dniu 2023-09-21. Wynik tego spotkania to Slovan Bratysława : 2, KI Klaksvik : 1. Stosunek bramek w rozegranych meczach KI Klaksvik: 4, Slovan Bratysława: 2

W pierwszej połowie wczorajszego meczu KI Klaksvik z Slovan Bratysława, który odbył się w Tórshavn, Streymoy, gospodarze zdobyli bramkę w 17 minucie. Bramkę dla KI Klaksvik strzelił Mikkelsen. Jednak w 24 minucie Slovan Bratysława odpowiedziała bramką, którą zdobył Kucka po asyście Strelec. W 27 minucie zawodnik drużyny KI Klaksvik, Patrick Da Silva, otrzymał żółtą kartkę za faul. Natomiast w -5 minucie David Strelec z drużyny Slovan Bratysława została ukarany żółtą kartką za gra na czas.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem remisowym: KI Klaksvik 1 - Slovan Bratysława 1.

W drugiej połowie wczorajszego meczu pomiędzy KI Klaksvik a Slovanem Bratysława, który zakończył się wynikiem 1:2 dla gości, wydarzyło się wiele interesujących sytuacji. W 61 minucie doszło do zmiany w drużynie Slovana Bratysława - na boisko wszedł Wimmer, zastępując Barseghyana. Jednak już minutę później, w 62 minucie, to Slovan zdobył bramkę dzięki Kucki, który wykorzystał asystę Cavrića. W 64 minucie trener KI Klaksvik postanowił dokonać zmiany - Kronberg wszedł na boisko, zastępując Mikkelsena. Niestety dla gospodarzy, nie udało im się odrobić strat.

W 71 minucie arbiter ukarał żółtą kartką Milana Borjana z drużyny Slovana Bratysława za gra na czas. Była to jedna z wielu kontrowersyjnych decyzji sędziego podczas meczu. W 75 minucie kolejna zmiana w drużynie KI Klaksvik - Josephsen wszedł na boisko, zastępując Pavlovića. W tej samej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Juraja Kuckę z drużyny Slovana Bratysława za faul. W 83 minucie to Wimmer otrzymał żółtą kartkę za niesportowe zachowanie.

Minutę później arbiter ukarał żółtą kartką Vegarda Forrena z drużyny KI Klaksvik za faul. W 85 minucie trener Slovana Bratysława dokonał kolejnej zmiany - Abubakari wszedł na boisko, zastępując Streleca. W doliczonym czasie gry, w 90+1 minucie, trener Slovana Bratysława dokonał dwóch zmian - Pauschek wszedł na boisko, zastępując Blackmana, a Zuberu zastąpił Cavrića. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry arbiter ukarał żółtą kartką Kyriakosa Savvidisa z drużyny Slovana Bratysława za gra na czas. Mecz zakończył się wynikiem 1:2 dla Slovana Bratysława, który dzięki tej wygranej zapewnił sobie awans do kolejnej rundy rozgrywek.

Statystyki obu zespołów po ich wspólnym meczu wyglądają w sposób następujący:

Zespół KI Klaksvik rozegrał 5 meczów w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy. Wygrali 1 mecz, zremisowali 1 i przegrali 3. Łącznie zdobyli 5 goli. Na swoim boisku rozegrali 3 mecze i zdobyli 4 gole, a najwyższy wynik jaki udało im się osiągnąć to 3-0. Na wyjazdach rozegrali 2 mecze i zdobyli na nich 1 gol. Średnia ilość zdobywanych przez KI Klaksvik goli na mecz wynosi 1.0. Zespół Slovan Bratislava rozegrał również 5 meczów w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy.

Wygrali 3 mecze, zremisowali 1 i przegrali 1. Zdobyli w sumie 7 goli. Na swoim boisku rozegrali tylko dwa mecze i zdobyli na nich trzy gole, a najwyższy wynik jaki udało im się osiągnąć to 2-1. Na wyjazdach rozegrali trzy mecze i zdobyli na nich cztery gole, a najwyższy wynik jaki udało im się osiągnąć to 1-2. Średnia ilość zdobywanych przez Slovan Bratislava goli na mecz wynosiła równo 1.4.

Tabela Grupa A:

Drużyna Wygrane Remisy Przegrane Strzelone Bramki Stracone Bramki Różnica Bramek Punkty
1 LOSC Lille 3 2 0 7 2 5 11
2 Slovan Bratysława 3 1 1 7 5 2 10
3 KI Klaksvik 1 1 3 5 6 -1 4
4 Olimpija Ljubljana 1 0 4 2 8 -6 3

Liga Konferencji Europy - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między KI Klaksvik a Slovan Bratysława, oba zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. Mecz LOSC Lille z KI Klaksvik odbędzie się 14 grudnia 2023 roku o godzinie 21:00 na stadionie Decathlon Arena – Pierre-Mauroy w Villeneuve d'Ascq. Natomiast mecz Slovan Bratysława z Olimpiją Ljubljana również odbędzie się 14 grudnia 2023 roku o godzinie 21:00, lecz na stadionie Tehelné Pole w Bratysławie.