Mecz piłkarski

Autor: Bartosz Orliński Mecz piłkarski

Minimalistyczne zwycięstwo Realu Sociedad nad Celtą Vigo

2024-01-20 7:00

W dniu 20-01-2024 o godzinie 21:00 w miejscowości Vigo na stadionie Abanca-Balaídos odbył się mecz La Liga 21 kolejki pomiędzy Celtą Vigo a Realem Sociedad. W tym spotkaniu Celta Vigo nie zdobyła żadnej bramki, natomiast Real Sociedad strzelił jednego gola.

Poprzednie mecze Celta Vigo - Real Sociedad

W ostatnich trzech meczach między Celtą Vigo a Realem Sociedad padło łącznie 7 goli. Pierwsze spotkanie odbyło się na stadionie Abanca-Balaídos w Vigo, gdzie Celta Vigo przegrała z Realem Sociedad wynikiem 1:2. Następnie drużyny spotkały się na stadionie Reale Arena w San Sebastian, gdzie mecz zakończył się remisem 1:1. Ostatni mecz również odbył się na stadionie Reale Arena, tym razem Celta Vigo ponownie zremisowała z Realem Sociedad wynikiem 1:1. Stosunek bramek w rozegranych meczach Celta Vigo: 3, Real Sociedad: 4

Przebieg spotkania

W pierwszej połowie dzisiejszego meczu pomiędzy Celtą Vigo a Realem Sociedad, który odbywał się w Vigo, gospodarze nie zdołali zdobyć żadnego gola, podczas gdy Real Sociedad objął prowadzenie w 11 minucie za sprawą Mendeza. W 15 minucie zawodnik Celta Vigo, Rodriguez, otrzymał żółtą kartkę za faul. Następnie w 30 minucie Aramburu z Realu Sociedad również został ukarany żółtą kartką za brutalność. W 39 minucie doszło do zmiany w składzie Realu Sociedad - Tierney wszedł na boisko zastępując Muno

W drugiej połowie dzisiejszego meczu pomiędzy Celtą Vigo a Realem Sociedad, który odbył się w Vigo, nie padły żadne gole. Wynik z pierwszej połowy utrzymał się do końca spotkania - Celta Vigo: 0, Real Sociedad: 1.

Pierwszą zmianę w drużynie Realu Sociedad przeprowadzono w 46 minucie. Gracz Elustondo wszedł na boisko, zastępując Aramburu. W 58 minucie trener Celty Vigo dokonał dwóch zmian - Douvikas wszedł za Aspasa, a Perez zastąpił Rodrigueza. Kolejna zmiana w drużynie Celty Vigo miała miejsce w 59 minucie, gdy Alvarez wszedł na boisko za Minguezę. W 65 minucie trener Realu Sociedad dokonał dwóch zmian - Merino wszedł za Olasagastiego, a Oyarzabal zastąpił Magunazelaia Argoitię.

W drużynie Celty Vigo kolejne zmiany nastąpiły w 76 minucie - Jailson wszedł za de la Torre, a Swedberg zastąpił Larsena. W 78 minucie sędzia ukarał żółtą kartką gracza Merino z drużyny Real Sociedad za faul. Mecz zakończył się wynikiem Celta Vigo: 0, Real Sociedad: 1, a obie drużyny nie zdołały zdobyć żadnych bramek w drugiej połowie.

Pomeczowe podsumowanie

Real Sociedad przed meczem zajmowała 6. miejsce w tabeli, co wskazuje na ich dobrą formę i wysokie ambicje. Do tej pory drużyna odniosła 8 zwycięstw, zremisowała 8 razy i przegrała 4 mecze, co daje im sumę 32 punktów. Ich gra jest stabilna i skuteczna, co pozwala im utrzymać się w czołówce ligi. Natomiast Celta Vigo przed meczem zajmowała 16. miejsce w tabeli, co świadczy o ich słabszej formie i trudnościach w osiąganiu dobrych wyników. Do tej pory drużyna wygrała tylko 3 mecze, zremisowała 8 razy i przegrała aż 9 spotkań, co daje im sumę 17 punktów.

Ich gra nie jest zbyt efektywna i mają problemy z utrzymaniem się w środku tabeli. W meczu pomiędzy tymi drużynami zwyciężył Real Sociedad zdobywając kolejne 3 punkty. Po dodaniu tych punktów do aktualnej sumy Celta Vigo ma nadal 17 punktów, natomiast Real Sociedad awansuje na pozycję lidera z wynikiem 35 punktów.

La Liga - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Celtą Vigo a Realem Sociedad, oba zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. Mecz Celty Vigo z Gironą FC odbędzie się 28 stycznia 2024 roku o godzinie 14:00 na stadionie Abanca-Balaídos w Vigo. Natomiast Real Sociedad zmierzy się z Rayo Vallecano dzień wcześniej, czyli 27 stycznia 2024 roku o godzinie 14:00 na stadionie Reale Arena w San Sebastian.