Mecz piłkarski

Autor: Bartosz Orliński Mecz piłkarski

Pogrom na boisku - Piast Gliwice pokonuje Stal Mielec 3:0

2023-12-18 7:00

W 19. kolejce Ekstraklasy odbył się mecz pomiędzy Piastem Gliwice a Stalą Mielec. Spotkanie miało miejsce na stadionie Miejskim w Gliwicach o godzinie 19:00 w dniu 18-12-2023. W trakcie tego meczu Piast Gliwice zdobył 3 gole, podczas gdy Stal Mielec nie zdobyła żadnego gola.

Poprzednie mecze Piast Gliwice - Stal Mielec

W trzech ostatnich meczach pomiędzy Piastem Gliwice a Stalą Mielec padło łącznie 5 goli. Pierwsze spotkanie, które odbyło się 18 października 2022 roku na stadionie Miejskim w Mielcu, zakończyło się wynikiem 3:0 dla Piasta Gliwice. Drugi mecz, rozegrany 3 marca 2023 roku na tym samym stadionie, również zakończył się zwycięstwem Piasta Gliwice, tym razem wynikiem 2:0. Ostatnie spotkanie między tymi drużynami miało miejsce 30 lipca 2023 roku na stadionie Miejskim w Mielcu i zakończyło się remisem bezbramkowym. Stosunek bramek w rozegranych meczach Stal Mielec: 0, Piast Gliwice: 5

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu Piasta Gliwice z Stalą Mielec zakończyła się wynikiem 0:0. W 19 minucie sędzia ukarał żółtą kartką zawodnika Getingera z drużyny Stali Mielec. Natomiast w 31 minucie żółtą kartkę otrzymał Huk z drużyny Piasta Gliwice.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Piasta Gliwice z Stalą Mielec, który odbył się w Gliwicach, gospodarze zdołali zdobyć aż trzy bramki, nie pozwalając przeciwnikom na strzelenie żadnego gola. Pierwsza zmiana w drużynie Piasta nastąpiła w 46 minucie, gdy Dziczek wszedł na boisko zastępując Szczepańskiego. Kilka chwil później Felix również dołączył do gry, zastępując Urbanskiego.

W tej samej minucie Chrapek otrzymał żółtą kartkę za faul. W 51 minucie Huk strzelił pierwszą bramkę dla Piasta Gliwice. W 57 minucie Stal Mielec dokonało dwóch zmian: Meriluoto wszedł na boisko zastępując Wolkowicza, a Stepien zastąpił Gerstensteina. Minutę później Pajnowski wszedł na boisko za Leandro. Guillaumier otrzymał żółtą kartkę w 59 minucie.

W 62 minucie Felix zdobył drugiego gola dla Piasta Gliwice. Kolejną żółtą kartkę otrzymał Pajnowski w 71 minucie, a w 72. Hinokio wszedł na boisko zastępując Trabkę w drużynie Stali Mielec. W 73 minucie Kadzior strzelił trzeciego gola dla Piasta Gliwice. W 77 minucie Stepien otrzymał żółtą kartkę, a w tej samej minucie Kostadinov wszedł na boisko zastępując Chrapka w drużynie Piasta Gliwice.

W 80 minucie Wolsztynski wszedł na boisko zastępując Shkurina w drużynie Stali Mielec. W 84 minucie Mokwa wszedł na boisko zastępując Kadziora w drużynie Piasta Gliwice, a w doliczonym czasie gry Bykowski zastąpił Ameyawa. Ostateczny wynik meczu to Piast Gliwice: 3, Stal Mielec: 0.

Procent dokładnych podań 83% 78%

Podsumowując sytuację drużyn Piast Gliwice i Stal Mielec, przed meczem Stal Mielec zajmowała 10 miejsce w tabeli, natomiast Piast Gliwice było na 12 miejscu. Do tej pory Stal Mielec wygrała 6 meczy, zremisowała 4 mecze i przegrała 7 meczy, co dało im sumę punktów równą 22. Z kolei Piast Gliwice wygrał 3 mecze, zremisował 12 meczy i przegrał 2 mecze, co dało im sumę punktów równą 21. W tym konkretnym meczu zwyciężył Piast Gliwice i zdobył dodatkowe 3 punkty, co oznacza że aktualnie mają oni na koncie 24 punkty. Natomiast Stal Mielec nie zdobyła żadnych punktów w tym spotkaniu i ich suma pozostaje na poziomie 22.

Ekstraklasa - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Piastem Gliwice a Stalą Mielec, oba zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. Mecz Piasta Gliwice z Górnikiem Zabrze odbędzie się 10 lutego 2024 roku na stadionie Miejskim w Gliwicach. Natomiast Stal Mielec zmierzy się z Puszczą Niepołomice tego samego dnia na stadionie Miejskim w Mielcu.