piłka nożna

Autor: Bartosz Orliński / AI Piłka w bramce

Real Betis pokonuje Athletic Bilbao 3:1

2024-02-25 7:00

W 26. kolejce La Liga, Real Betis zmierzył się z Athletic Bilbao na stadionie Benito Villamarín w Sewilli. Mecz odbył się 25-02-2024 o godzinie 16:15. Wynik spotkania to Real Betis 3 - Athletic Bilbao 1.

Poprzednie mecze Real Betis - Athletic Bilbao

W ostatnich trzech meczach między Realem Betis a Athleticiem Bilbao nie padło wiele goli. Pierwsze spotkanie, które odbyło się na stadionie Benito Villamarín w Sewilli 29 grudnia 2022 roku, zakończyło się wynikiem 0:0. W drugim meczu, rozegranym na stadionie San Mamés Barria w Bilbao 4 maja 2023 roku, Real Betis zdobył jedynego gola i wygrał 1:0. Ostatni mecz również odbył się na stadionie San Mamés Barria w Bilbao, tym razem 27 sierpnia 2023 roku. W tym spotkaniu Athletico Bilbao okazało się lepsze i wygrało 4:2, zdobywając cztery gole, podczas gdy Real Betis strzelił tylko dwa gole. Stosunek bramek w rozegranych meczach Athletic Bilbao: 4, Real Betis: 3

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu Realu Betis z Athleticiem Bilbao zakończyła się wynikiem 2:1 na korzyść Realu Betis. W 13 minucie Avila strzelił gola dla drużyny gospodarzy. W 30 minucie Avila otrzymał żółtą kartkę za brutalność, a w 32 minucie Berchiche z drużyny Athletic Bilbao również został ukarany żółtą kartką za brutalność. W 38 minucie doszło do samobójczego gola Berchiche, który został zaliczony na korzyść Realu Betis. W 40 minucie Williams otrzymał czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie, a w 41 minucie Berenguer również został ukarany żółtą kartką za podobne przewinienie.

W doliczonym czasie pierwszej połowy (45+4 minuta) doszło do zmiany w drużynie Athletica Bilbao - Garcia de Albeniz wszedł na boisko, zastępując Berchiche'a. Jednak w doliczonym czasie (45+7 minuta) Guruzeta strzelił gola dla Athletica Bilbao, zmniejszając stratę swojej drużyny przed przerwą.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Real Betis z Athleticiem Bilbao, który odbył się w Sewilli, gospodarze potwierdzili swoją przewagę nad rywalem. Po pierwszej połowie, w której Real Betis prowadził 2:1, drużyny wprowadziły kilka zmian personalnych. Na początku drugiej połowy, w 46 minucie, Williams wszedł na boisko zastępując Sanceta w drużynie Athletica Bilbao. Również w tej samej minucie Carvalho wszedł na boisko zastępując Altimirę w Realu Betis.

W 47 minucie Vivian otrzymał żółtą kartkę za faul dla drużyny Athletic Bilbao. Pięć minut później Garcia de Albeniz również otrzymał żółtą kartkę za przewinienie. W 51 minucie Rodri wszedł na boisko zastępując Avilę w Realu Betis. W 59 minucie Garcia de Albeniz otrzymał żółtą kartkę za faul dla drużyny Athletic Bilbao. W 60 minucie Garcia wszedł na boisko zastępując Prados Diaza, a Gomez zastąpił Ruiz de Galarretę w drużynie Athletica Bilbao.

W 67 minucie Johnny strzelił gola dla Realu Betis, podwyższając wynik na 3:1. W 72 minucie Vesga wszedł na boisko zastępując Paredesa w drużynie Athletica Bilbao, a Bellerin zastąpił Ruibala w Realu Betis. W 85 minucie Diao wszedł na boisko zastępując Fekira w Realu Betis. Ostateczny wynik meczu to Real Betis: 3, Athletic Bilbao: 1. Podsumowując, Real Betis utrzymał swoje prowadzenie i odniósł zwycięstwo nad Athleticiem Bilbao.