Mecz piłkarski

Autor: Bartosz Orliński Mecz piłkarski

Skromne zwycięstwo Deportivo Alaves nad Cadiz 1:0

2024-01-19 7:00

W dniu 19-01-2024 o godzinie 21:00 w miejscowości Vitoria-Gasteiz na stadionie Mendizorroza odbył się mecz pomiędzy Deportivo Alaves a Cadizem w ramach 21 kolejki La Liga. Wynik spotkania to Deportivo Alaves 1, Cadiz 0.

Poprzednie mecze Deportivo Alaves - Cadiz

W ostatnich trzech meczach między Deportivo Alaves a Cadizem zanotowano różne wyniki. Pierwsze spotkanie odbyło się na stadionie Nuevo Mirandilla w Cádiz, gdzie Deportivo Alaves odniósł zwycięstwo 2:0. Drugi mecz miał miejsce na stadionie Mendizorroza w Vitoria-Gasteiz i zakończył się wynikiem 0:1 na korzyść Cadizu. Ostatnie starcie miało miejsce ponownie na stadionie Nuevo Mirandilla w Cádiz, gdzie Cadiz wygrał 1:0. W sumie, w tych trzech meczach padło pięć goli - dwa dla Deportivo Alaves i trzy dla Cadizu. Stosunek bramek w rozegranych meczach Cadiz: 2, Deportivo Alaves: 2

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu Deportivo Alaves z Cadizem zakończyła się wynikiem 0:0. W 22 minucie sędzia ukarał zawodnika Cadiz, Guardiolę, żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Deportivo Alaves z Cadizem, który odbył się w Vitoria-Gasteiz, gospodarze zdołali zdobyć jedynego gola, zmieniając tym samym wynik spotkania. W 50 minucie zawodnik Cadizu, Alejo, otrzymał żółtą kartkę za brutalność. Kilka chwil później Lucas Pires również został ukarany żółtą kartką za niesportowe zachowanie. W 51 minucie Rioja strzelił bramkę dla Deportivo Alaves, dając swojej drużynie prowadzenie.

W 68 minucie Fali z Cadizu otrzymał żółtą kartkę za brutalność. W 70 minucie trener Cadizu dokonał dwóch zmian w składzie: Etta Eyong wszedł na boisko zastępując Guardiolę, a Ocampo zastąpił Alejo. W odpowiedzi trener Deportivo Alaves również dokonał trzech zmian: Omorodion wszedł na boisko zastępując Garcíę, Sola zastąpił Vicente, a Benavidez wszedł za Guridi w 84 minucie. W 88 minucie Carcelen wszedł na boisko zastępując Lucasa Piresa w drużynie Cadizu, a Negredo zastąpił Zalduę. W doliczonym czasie gry trener Deportivo Alaves dokonał dwóch zmian: Simeone wszedł na boisko zastępując Rioję, a Tenaglia zastąpił Blanco.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem Deportivo Alaves 1, Cadiz 0.

Gole oczekiwane 1.46 0.38

Deportivo Alaves przed meczem zajmowało 13. miejsce w tabeli, a do tej pory wygrało 5 meczy, zremisowało 5 meczy i przegrało 10 meczy. Suma ich punktów wynosiła 20. Po wygranej w ostatnim meczu zdobyli dodatkowe 3 punkty, co daje im aktualnie 23 punkty. Cadiz natomiast przed meczem zajmował 18. miejsce w tabeli. Do tej pory drużyna Cadizu wygrała tylko 2 mecze, zremisowała 9 mecze i przegrała również 9 mecze.

Suma ich punktów wynosiła dotychczas 15. W ostatnim meczu nie zdobyli żadnych punktów, więc ich suma pozostaje bez zmian - nadal mają na koncie 15 punktów. Podsumowując, Deportivo Alaves po zwycięstwie w ostatnim meczu awansowało na pozycję z sumą punktów wynoszącą obecnie 23. Natomiast Cadiz utrzymuje się na swojej dotychczasowej pozycji z sumą punktów równą nadal 15.

La Liga - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Deportivo Alaves a Cadizem, oba zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. Deportivo Alaves zmierzy się z Almerią 26 stycznia 2024 roku o godzinie 21:00 na stadionie Power Horse - Los Juegos Mediterráneos w Almerii. Natomiast Cadiz zmierzy się z Athletic Bilbao 28 stycznia 2024 roku o godzinie 21:00 na stadionie Nuevo Mirandilla w Cádiz.