piłka nożna

Autor: pixabay.com Mecz piłkarski

Warta Poznań wygrywa skromnie z Cracovią Kraków 1:0

2024-03-01 7:00

W dniu 01-03-2024 o godzinie 18:00 na stadionie Cracovii Im. Józefa Piłsudskiego w Krakowie odbył się mecz Ekstraklasy 23 kolejki pomiędzy Cracovią Kraków a Wartą Poznań. W wyniku spotkania, Cracovia Kraków nie zdobyła żadnej bramki, natomiast Warta Poznań strzeliła jednego gola.

Poprzednie mecze Cracovia Kraków - Warta Poznań

W trzech ostatnich meczach pomiędzy Cracovią Kraków a Wartą Poznań nie padły żadne gole. Pierwsze spotkanie odbyło się na stadionie Groclinu Dyskobolii w Grodzisku Wielkopolskim, a wynik końcowy to 0:0. Drugi mecz miał miejsce na stadionie Miejskim w Opalenicy, gdzie również oba zespoły zakończyły rywalizację remisem 1:1. Ostatnie starcie miało miejsce na stadionie Respect Energy w Grodzisku Wielkopolskim i ponownie nie zanotowano żadnych bramek, kończąc mecz wynikiem 0:0. Stosunek bramek w rozegranych meczach Warta Poznań: 1, Cracovia Kraków: 1

W pierwszej połowie dzisiejszego meczu Cracovia Kraków z Wartą Poznań, który odbywał się w Krakowie, gospodarze nie zdołali zdobyć żadnej bramki. Wynik po pierwszej połowie to Cracovia Kraków: 0, Warta Poznań: 0. W 32 minucie sędzia ukarał żółtą kartką Atanasova z drużyny Cracovii Kraków.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Cracovia Kraków podejmowała Wartę Poznań. Wynik pierwszej połowy, który wynosił 0:0, nie uległ zmianie do końca spotkania. Na początku drugiej połowy, w 46 minucie, trener Warty Poznań zdecydował się na zmianę w swojej drużynie.

Gracz Tiru wszedł na boisko, zastępując Szymonowicza. W 59 minucie kolejna zmiana w drużynie Warty Poznań - Eppel wszedł na boisko, zastępując Savica. Również w tej samej minucie Kupczak zastąpił Vizingera. W odpowiedzi na te zmiany, trener Cracovii Kraków dokonał swoich własnych zmian w 61 minucie. Oshima wszedł na boisko, zastępując Atanasova.

W 69 minucie kolejne dwie zmiany - Makuch wszedł za Maigaarda w drużynie Cracovii Kraków, a Matuszewski zastąpił Zurawskiego w Warcie Poznań. W 74 minucie trener Cracovii Kraków dokonał kolejnych dwóch zmian - Knap wszedł za Sokolowskiego, a Rozga za Rakoczy'ego. Niestety dla gospodarzy meczu, to Warta Poznań zdobyła jedynego gola w 80 minucie. Strzelcem bramki był Prikryl. W odpowiedzi na ten gol, trener Warty Poznań dokonał zmiany w 81 minucie - Borowski wszedł na boisko, zastępując Prikryla.

W końcówce meczu, w 86 minucie, żółtą kartkę otrzymał Jaroszynski z drużyny Cracovii Kraków. Ostateczny wynik meczu to Cracovia Kraków: 0, Warta Poznań: 1. Podsumowując drugą połowę spotkania, obie drużyny dokonały kilku zmian personalnych, jednak to Warta Poznań była skuteczniejsza i zdobył jedynego gola w meczu.

Procent dokładnych podań 76% 67%

Na podstawie podanych informacji można stwierdzić, że przed rozegranym meczem Cracovia Kraków zajmowała 11. miejsce w tabeli, a Warta Poznań 14. miejsce. Do tej pory Cracovia wygrała 5 meczów, zremisowała 11 i przegrała 6, co dało im sumę punktów wynoszącą 26. Natomiast Warta Poznań wygrała 5 meczów, zremisowała 9 i przegrała 8, co dało im sumę punktów wynoszącą 24. Po rozegranym meczu Warta Poznań zdobyła kolejne 3 punkty, co pozwoliło im awansować na pozycję wyżej od Cracovii Kraków w tabeli. Aktualnie Cracovia ma na swoim koncie nadal 26 punktów, natomiast Warta Poznań ma ich już 27.

Ekstraklasa - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Cracovią Kraków a Wartą Poznań, możemy już zapowiedzieć kolejne spotkania obydwóch drużyn. Mecz pomiędzy Koroną Kielce a Cracovią Kraków odbędzie się 9 marca 2024 roku o godzinie 15:00 na stadionie Suzuki Arena w Kielcach. Natomiast Warta Poznań zmierzy się z ŁKS-em Łódź 11 marca 2024 roku o godzinie 19:00 na stadionie Respect Energy w Grodzisku Wielkopolskim.