piłka nożna

Autor: Bartosz Orliński / AI Piłka w bramce

Widzew Łódź pokonuje ŁKS 2:0 w derbach miasta

2024-02-18 7:00

W dniu 18-02-2024 o godzinie 17:30 na stadionie Miejskim ŁKS w Łodzi odbył się mecz pomiędzy drużynami ŁKS Łódź i Widzew Łódź w ramach 21 kolejki Ekstraklasy. Wynik spotkania to ŁKS Łódź 0, Widzew Łódź 2.

Poprzednie mecze ŁKS Łódź - Widzew Łódź

W trzech ostatnich meczach między ŁKS-em Łódź a Widzewem Łódź padło łącznie 6 goli. Pierwsze spotkanie, które odbyło się na stadionie Miejskim Widzewa Łódź w dniu 24 października 2021 roku, zakończyło się remisem 2:2. Drugi mecz, rozegrany na stadionie Miejskim ŁKS-u Łódź w dniu 3 maja 2022 roku, zakończył się zwycięstwem Widzewa Łódź wynikiem 1:0. Ostatnie spotkanie, które odbyło się na stadionie Miejskim Widzewa Łódź w dniu 12 sierpnia 2023 roku, zakończyło się zwycięstwem Widzewa Łódź wynikiem 1:0. Stosunek bramek w rozegranych meczach Widzew Łódź: 4, ŁKS Łódź: 2

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu pomiędzy ŁKS-em Łódź a Widzewem Łódź zakończyła się bezbramkowym remisem. W 29 minucie sędzia ukarał żółtą kartką Alvaro Alvareza z drużyny Widzewa Łódź. W 39 minucie doszło do zmiany w składzie Widzewa, gdy na boisko wszedł Kun, zastępując Hanouska.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu pomiędzy ŁKS-em Łódź a Widzewem Łódź, który odbył się w Łodzi, doszło do kilku istotnych wydarzeń. Po pierwszej połowie, w której obie drużyny nie zdobyły żadnego gola, to Widzew Łódź zdołał zmienić wynik na swoją korzyść. W 54 minucie meczu Sanchez strzelił gola dla zespołu Widzewa Łodzi, otwierając tym samym wynik spotkania.

Trzy minuty później Ciganiks z drużyny Widzewa otrzymał żółtą kartkę za faul. W 59 minucie Louveau z drużyny ŁKS-u również został ukarany żółtą kartką. W 61 minucie trener drużyny ŁKS-u dokonał dwóch zmian: Ceijas wszedł na boisko, zastępując Louveau, a Zajac zastąpił Pirulo. W 76 minucie kolejne zmiany w drużynie ŁKS-u: Hoti wszedł na boisko za Mokrzyckiego, a Juric zastąpił Ramireza. W 86 minucie trener Widzewa dokonał dwóch zmian: Klimek wszedł na boisko za Tkacza, a Rondic zastąpił Sancheza.

W doliczonym czasie gry (90+2 minuta) Nunes strzelił drugiego gola dla Widzewa Łódź, ustalając tym samym wynik na 2:0. W 90+8 minucie Cybulski wszedł na boisko za Nunesa, a Diliberto zastąpił Pawlowskiego. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry (90+12 minuta) Cybulski otrzymał żółtą kartkę. Cały mecz zakończył się wynikiem: ŁKS Łódź: 0, Widzew Łódź: 2.

Procent dokładnych podań 79% 81%

Podsumowując sytuację drużyn ŁKS Łódź i Widzew Łódź, przed meczem Widzew zajmował 14. miejsce w tabeli, natomiast ŁKS był na 18. miejscu. Do tej pory Widzew wygrał 6 meczy, zremisował 4 mecze i przegrał 10 spotkań, co dało im sumę punktów wynoszącą 22. Natomiast ŁKS wygrał tylko 2 mecze, zremisował 4 mecze i przegrał aż 13 spotkań, co przełożyło się na sumę punktów równą 10. W tym konkretnym meczu zwyciężyła drużyna Widzewa Łodzi, zdobywając tym samym dodatkowe 3 punkty. Po ich dodaniu aktualna sytuacja prezentuje się następująco: ŁKS Łódź posiada nadal 10 punktów, natomiast Widzew Łódź ma już ich 25.

Ekstraklasa - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między ŁKS-em Łódź a Widzewem Łódź, oba zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. Mecz Pogoni Szczecin z ŁKS-em Łódź odbędzie się 23 lutego 2024 roku o godzinie 20:30 na stadionie Miejskim Im. Floriana Krygiera w Szczecinie. Natomiast mecz Widzewa Łodzi z Górnikiem Zabrze zostanie rozegrany 25 lutego 2024 roku o godzinie 15:00 na stadionie Miejskim Widzewa w Łodzi.