Piłka nożna

Autor: pixabay.com Akcja bramkowa, rzut wolny

Wielkie emocje w ćwierćfinale Ligi Mistrzów: Real Madryt - Manchester City 3:3

2024-04-09 8:00

W niesamowitym starciu na stadionie Santiago Bernabéu w Madrycie, Real Madryt i Manchester City zagrały w ćwierćfinale Ligi Mistrzów UEFA. Obie drużyny zaprezentowały niezwykłą formę, co zaowocowało remisem 3:3. Mecz ten dostarczył kibicom wielu emocji i niezapomnianych momentów.

Poprzednie mecze Real Madryt - Manchester City

W ostatnich trzech meczach pomiędzy Realem Madryt a Manchesterem City suma goli wyniosła 10.0. Pierwszy mecz został rozegrany na stadionie Santiago Bernabéu w miejscowości Madryt dnia 4 maja 2022 roku, gdzie Real Madryt zdobył 3 gole, a Manchester City 1 gol. Drugi mecz odbył się również na stadionie Santiago Bernabéu w Madrycie dnia 9 maja 2023 roku i zakończył się remisem 1:1. Ostatni mecz miał miejsce na stadionie Etihad w Manchesterze dnia 17 maja 2023 roku, gdzie Manchester City triumfowało z wynikiem 4:0 nad Realem Madryt. Stosunek bramek w rozegranych meczach Manchester City: 6, Real Madryt: 4

Przebieg spotkania

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu Realu Madryt z Manchesterem City zakończyła się wynikiem 2:1 na korzyść Realu Madryt. Już w pierwszej minucie zawodnik Tchouameni otrzymał żółtą kartkę. W drugiej minucie Silva strzelił gola dla drużyny Manchesteru City, jednak w 12 minucie doszło do samobójczego gola Diasa, który został zaliczony na korzyść Realu Madryt. Dwa minuty później gracz o nazwisku Rodrygo strzelił kolejnego gola dla Realu Madryt. W 37 minucie Akanji z drużyny Manchester City otrzymał żółtą kartkę.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu pomiędzy Realem Madryt a Manchesterem City, który zakończył się wynikiem 3:3, doszło do wielu emocjonujących wydarzeń.

W 66 minucie to zawodnik Manchesteru City o nazwisku Foden wpisał się na listę strzelców, zdobywając gola dla swojej drużyny. Pięć minut później, w 71 minucie, Gvardiol powtórzył ten wyczyn i ponownie pokonał bramkarza Realu Madryt. W tej samej minucie trener Realu Madryt podjął dwie zmiany personalne - Diaz wszedł na boisko zastępując Rodrygo, a Modric zastąpił Kroosa. Te zmiany miały na celu wzmocnienie drużyny i odwrócenie losów spotkania. W 79 minucie to jednak Real Madryt odzyskał przewagę dzięki goli Valverde'a.

Zawodnik ten zapewnił swojej drużynie cenny punkt i nadzieję na zwycięstwo. Niestety, emocje nie skończyły się na tym. W 81 minucie Carvajal otrzymał żółtą kartkę za niesportowe zachowanie, co było kolejnym momentem kontrowersji w tym spotkaniu. W dalszej części meczu oba zespoły dokonały kolejnych zmian personalnych - Joselu wszedł na boisko zastępując Viniciusa Juniora w drużynie Realu Madryt, a Alvarez zastąpił Fodena w drużynie Manchesteru City. Na koniec, w 88 minucie Silva z Manchesteru City otrzymał żółtą kartkę za tripping.

Mecz zakończył się remisem 3:3, co jest wynikiem godnym uwagi i dowodem na to, że obie drużyny zaprezentowały wysoki poziom piłkarski. Real Madryt: 3, Manchester City: 3.

Pomeczowe podsumowanie

Statystyki obu zespołów przed ich wspólnym meczem wyglądały w sposób następujący:

Zespół Real Madryt rozegrał w ramach Ligi Mistrzów UEFA 8 meczów, z których wygrał 7, zremisował 1, a nie przegrał żadnego. Łącznie zdobyli 18 goli. Na swoim boisku rozegrali 4 mecze i zdobyli tam 9 goli. Najwyższy wynik, jaki udało im się osiągnąć na własnym boisku to 3-0. Na wyjazdach rozegrali również 4 mecze i zdobyli na nich 9 goli. Najwyższy wynik, jaki udało im się osiągnąć na wyjazdach to 2-3. Średnia ilość zdobywanych przez Real Madryt goli na mecz wynosi 2.3.

Zespół Manchester City rozegrał w ramach Ligi Mistrzów UEFA również 8 meczów, z których wszystkie wygrał, nie remisując ani nie przegrywając żadnego. Łącznie zdobyli oni aż 24 gole. Na swoim boisku rozegrali również 4 mecze i zdobyli tam aż 12 goli. Najwyższy wynik, jaki udało im się osiągnąć na własnym boisku to również 3-0. Na wyjazdach rozegrali kolejne 4 mecze i zdobyli na nich także po 12 golach. Najwyższy wynik, jaki udało im się osiągnąć na wyjazdach to 1-3. Średnia ilość zdobywanych przez Manchester City goli na mecz wynosi 3.0.

Oba zespoły z niecierpliwością czekają na mecz rewanżowy

Liga Mistrzów UEFA - Mecz rewanżowy:

Mecz pomiędzy Manchesterem City a Realem Madryt odbędzie się 17 kwietnia 2024 roku o godzinie 21:00. Miejsce, w którym zostanie rozegrany ten mecz, to stadion Etihad w Manchesterze.